INTERNETOWY SERWIS MIEJSCOWOŚCI DOLANY
OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA DOLAN ŚRODOWISKO HISTORIA STATUT SAMORZĄD GALERIA ARTYKUŁY LINKI FORUM REDAKCJA KONTAKT Z REDAKCJĄ POGODA MUZYKA18-11-2018 20:33
TŁUMACZ
DZISIAJ
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 47
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: AndrzejSi
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SEKCJA SPECJALNA

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

POLECAMY


MEDIA LOKALNE

STOWARZYSZENIA I ORGANIZACJE


Image and video hosting by TinyPic


Image and video hosting


Image and video hosting by TinyPic
INFORMACJE PRAWNE

BÓG - HONOR - OJCZYZNA ŹRÓDŁEM PATRIOTYZMU
LOKALNE CENTRUM PATRIOTYCZNE

W sobotę 11 listopada w całym kraju obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji także Sołectwo Dolany wraz z Lokalnym Centrum Patriotycznym przygotowało oficjalne obywatelskie uroczystości będące otwarciem jubileuszowego roku 100 – lecia Niepodległości.Oficjalne uroczystości 99 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się o godzinie 11:30 w Sierosławicach Mszą Świętą którą odprawił Ks. Zbigniew Janiczek w intencji Ojczyzny. W swym kazaniu ksiądz proboszcz skupił się na dzisiejszym znaczeniu słowa patriotyzm.

Po uroczystej Mszy Świętej uczestnicy uroczystości w tym poczty sztandarowe, dostojni goście, mieszkańcy oraz młodzież przemieścili się przed Kaplice NMP Królowej Polski gdzie odbyła się dalsza cześć uroczystości.
Tu w samo południe przed patriotycznym obeliskiem BÓG – HONOR – OJCZYZNA z datami z historii Polski przy dźwiękach werbli złożono wieńce, kwiaty i znicze lecz zanim to się stało odśpiewano hymn państwowy oraz minutą ciszy uhonorowano wszystkich tych którzy tego roku odeszli na wieczną wachtę w tym por. Alfreda Sambora ps. Sokół - który w mrocznych czasach Niemieckiej okupacji w wieku lat 16, by walczyć z okupantem wstąpił w szeregi Armii Krajowej. Po wojnie przejawiał aktywność społeczno – polityczną w ramach organizacji i działalności Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „ Solidarność”, pełniąc zaś funkcję Przewodniczącego Rady Gminy Koszyce kluczowo wpłynął na przyłączenie Gminy Koszyce do województwa małopolskiego. Jako kombatant i uczestnik „ Akcji Burza” podczas spotkań z młodzieżą szkolną udzielał prelekcji na temat działalności Rzeczypospolitej Partyzanckiej na naszym terenie. 1 marca 2016 roku odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę - Krzyżem Orderu Krzyża Niepodległości.

Prowadzący Obywatelską uroczystość – Przewodniczący Lokalnego Centrum Patriotycznego Tadeusz Polak w swym okolicznościowym wystąpieniu przypomniał zgromadzonym genezę odzyskania Niepodległości wskazując, że i dziś zwłaszcza od polityków i funkcjonariuszy publicznych różnych szczebli oczekuje się spełnienia wysokich standardów: uczciwości, kompetencji i lojalności wobec polskiej wspólnoty narodowej.
Gromadząc się w tym miejscu 11 listopada w intencji Niepodległej Ojczyzny i jej pomyślności kosztem opuszczenia ciepłej kanapy z naruszeniem swojego tak zwanego „ świętego spokoju” wykazujemy także i my odważną, aktywną troskę o Rzeczypospolitą - mówił Tadeusz Polak, dziękując wszystkim uczestnikom za udział w uroczystości.

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej prof. Włodzimierz Bernacki wskazał natomiast na szczególny charakter tego miejsca budującego wspólnotę min. poprzez tradycję corocznych obywatelskich uroczystości 11 listopada w tym miejscu, odnosząc się do przeszłości opisując panującą sytuacje podczas zaborów po tej stronie Wisły w Zaborze Rosyjskim a Zaborem Austriackim po drugiej stronie Wisły.

Uczestniczący w uroczystości w imieniu Posła Na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Norberta Kaczmarczyka – Jacenty Miłek odczytał okolicznościowy list w imieniu Posła Norberta Kaczmarczyka skierowany do uczestników tej obywatelskiej uroczystości w Dolanach.

Historyk i regionalista - Henryk Pomykalski w swym obszernym wystąpieniu skupił się natomiast na znaczeniu w odzyskaniu Niepodległości naszej najbliższej okolicy.

Występujący w imieniu Samorządu Gminy i Miasta Nowe Brzesko – Jan Polak stwierdził natomiast, że dzisiejszy patriotyzm to także rzeczywista aktywność społeczna wszystkich mieszkańców podając jako przykład wybudowany w tym roku przez mieszkańców Dolan parking. Podziękował także prof. Włodzimierzowi Bernackiemu za zaangażowanie przy budowie chodników w Śmiłowicach i Hebdowie jednocześnie licząc że na 100 – lecie Niepodległości chodnik przy krajówce dobiegnie tu do Kaplicy w Dolanach.

Planując uczczenie w przyszłym roku setnej rocznicy Niepodległości Przewodniczący Lokalnego Centrum Patriotycznego - Tadeusz Polak, serdecznie zaprosił wszystkich w imieniu Samorządu Dolan, Lokalnego Centrum Patriotycznego oraz powołanego kilka dni temu Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dolany na Obywatelskie uroczystości setnej rocznicy odzyskania Niepodległości - by w tym miejscu mającym szczególny charakter łączącego wspólnoty gminne, parafialne, dekanalne, w przeszłości również wojewódzkie na Królewskim Szlaku Jagiellońskim nad Wisłą, królową polskich rzek rozdzielającą zaborców Najjaśniejszej Rzeczypospolitej złożyć uroczyście symboliczny hołd tym którzy wywalczyli Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej i prosić o Jej pomyślną teraźniejszość i przyszłość.

Obywatelskie obchody 99 rocznicy odzyskania Niepodległości w Dolanach zakończył koncert pieśni patriotycznych wśród których nie mogło zabraknąć takich pieśni jak : "Legiony Polskie", "Hej Wodzu Miły" czy "Rota".

Patronat honorowy nad Obywatelskimi uroczystościami 99 rocznicy odzyskania Niepodległości w Dolanach udzielili prof. Włodzimierz Bernacki – Poseł na Sejm RP, Przewodniczący Polskiej Delegacji Parlamentarnej w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy, Ks. Wiesław Baran - Proboszcz Parafii Książnice Wielkie oraz Ks. Zbigniew Janiczek – Proboszcz Parafii Sierosławice.

Tegoroczne Obywatelskie świętowanie w Lokalnym Centrum Patriotycznym otwiera jubileuszowy rok 100 – lecia Niepodległości.

ZDJĘCIA


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
PATRONATY MEDIALNE - Internetowy Serwis Miejscowości Dolany
Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic
GORĄCA LINIA

Image and video hosting by TinyPic

PORADNIK OBYWATELSKI
MASZ PRAWO UDZIAŁU W SESJACH ORAZ KOMISJACH RADY GMINY

Image and video hosting by TinyPic
(fot.koszyce.gmina.pl)

Jawność działania organów gminy obejmuje w szczególności
prawo obywateli do uzyskiwania informacji, wstępu na sesje
rady gminy i posiedzenia jej komisji, a także dostępu do
dokumentów wynikających z wykonywania zadań publicznych,
w tym protokołów posiedzeń organów gminy i komisji rady gminy. WIĘCEJ

Image and video hosting by TinyPic

DRUKUJ WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ
OPINIE


JESTEŚMY OBYWATELAMI, NIE UŻYTKOWĄ TRZODĄ

Image and video hosting by TinyPic
Zbliża się 16 listopada –
dzień wyborów samorządowych poprzedzony kampanią
kuszenia,licytowania dobrodziejstw i przychylania nam nieba.
Znaczna część wyborców przez ostatnie lata doświadczyła
poczucia,iż statystuje w upokarzającymwidowisku,
co zwłaszcza wśród >młodych wyborców wywołuje
już odruch buntu. WIĘCEJ
--------------------------------------------------

FASADOWA SAMORZĄDNOŚĆ DO MUZEUM !!!

ILE ZARABIA KOSZYCKA WŁADZA ? - JAWNE KARTY PŁAC

BLASKI I CIENIE SAMORZĄDU GMINY KOSZYCE

ROZSTRZYGNIE SĄD !!!

WSTRĘT I LĘK ???

WIERNOŚĆ ZASADOM - ZA DUŻY TRUD ???

JAKI STATUT TAKI USTRÓJ

KRĘCI BUDŻET PO STAREMU

DEMOKRACJA INACZEJ ! ???

ZNALEZIONE W SIECI
PROSZOWICE....Tadeusz Kościuszko a Ziemia Proszowska

Bp Gurda: „Solidarność” była nośnikiem wartości

FINANSE - Rolnicy narzekają na podatki, ale płacą

KOSZYCE... Sukces gimnazjalistki

DOPŁATY TYLKO DO NAJLEPSZEGO TYTONIU

Proszowice... OTWARCIE BIURA POSELSKIEGO

KOSZYCE ... Przestarzały zapis będzie usunięty

wspomnienie... Z KSIĄŻNIC WIELKICH DO WATYKANU

BUDŻET ZOSTAŁ PRZYJĘTY BEZ DYSKUSJI

Gościem „PS” był Zdzisław Barszewicz z tygodnika „ECHO”. Tematem rozmowy było ograniczenie kadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

10 Października....konferencja powyborcza Prof. Włodzimierza Bernackiego w Bochni

dolany.hpu.pl W SIECI


Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Gminy Powiatu Proszowickiego
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
INTERNETOWY SERWIS MIEJSCOWOŚCI DOLANY


KOPIOWANIE ORAZ WYDRUK TREŚCI BEZ ZGODY ADMINISTRATORA ZABRONIONY !!!


PRZYJACIELE INTERNETOWEGO SERWISU MIEJSCOWOŚCI DOLANY

Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPicZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie