INTERNETOWY SERWIS MIEJSCOWOŚCI DOLANY
OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA DOLAN ŚRODOWISKO HISTORIA STATUT SAMORZĄD GALERIA ARTYKUŁY LINKI FORUM REDAKCJA KONTAKT Z REDAKCJĄ POGODA MUZYKA19-06-2019 06:41
TŁUMACZ
DZISIAJ
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 47
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: AndrzejSi
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SEKCJA SPECJALNA

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

POLECAMY


MEDIA LOKALNE

STOWARZYSZENIA I ORGANIZACJE


Image and video hosting by TinyPic


Image and video hosting


Image and video hosting by TinyPic
INFORMACJE PRAWNE

ZMIANA TERMINU ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH W GRUDNIU 2018
WAŻNE

Informujemy, że odbiór odpadów komunalnych z miejscowości: Jaksice, Dolany, Modrzany, Zagaje, który wypada w dzień wolny od pracy - 26.12.2018, odbędzie się w dniu 29.12.2018 (sobota).
BOŻE NARODZENIE 2018
ŻYCZENIA
JUBILEUSZOWE OBYWATELSKIE OBCHODY SETNEJ ROCZNICY NIEPODLEGŁOŚCI W DOLANACH
LOKALNE CENTRUM PATRIOTYCZNE

Jubileuszowe obchody 100 – lecia Niepodległości obyły się 11 listopada także w Dolanach. W Lokalnym Centrum Patriotycznym tradycyjne wspólnie świętowali mieszkańcy Dolan oraz okolicznych miejscowości przy współudziale pocztów sztandarowych i dostojnych gości.Oficjalne uroczystości setnej rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się o godzinie 10:30 w Sierosławicach Mszą Świętą, którą odprawił Ks. Zbigniew Janiczek w intencji Ojczyzny. W swym kazaniu odniósł się szczególnie do znaczenia dzisiejszego dnia dla nas wszystkich jako obywateli Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Po Mszy świętej w Kościele Parafialnym złożono także kwiaty przed pamiątkowa tablicą upamiętniającą Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego - mieszkańca Sierosławic.

Druga część uroczystości tradycyjnie odbyła się w Dolanach przez Kaplicą Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, tu w samo południe przed patriotycznym obeliskiem BÓG – HONOR – OJCZYZNA z najważniejszymi datami z historii państwa Polskiego wspólnie odśpiewano Hymn Państwowy.

W tym szczególnym dniu składając wieńce, kwiaty i znicze przy dźwiękach werbli oddano hołd naszym przodkom, którzy walczyli o wolność i niepodległość Ojczyzny.

Prowadzący Obywatelską uroczystość – Przewodniczący Lokalnego Centrum Patriotycznego, Tadeusz Polak w swym okolicznościowym wystąpieniu przywołując Ojców Niepodległości wskazał na Naszą wspólną odpowiedzialność za dalsze losy Rzeczypospolitej – „ Przejaw współczesnego patriotyzmu to nie pytać co Ojczyzna może zrobić dla mnie lecz pytać co ja mogę zrobić dla Ojczyzny, wspólnoty narodowej, regionalnej, gminnej i lokalnej”.

Podziękował także licznej grupie mieszkańców Dolan za społeczne zaangażowanie i wniesiony wkład, który zrodził konkretne owoce dla naszej wspólnoty. Odbudowa Kaplicy, budowa Centrum Sportu i Rekreacji, przywrócenie przystanków komunikacji zbiorowej, budowa parkingu oraz dotychczasowe zagospodarowanie Centrum Aktywności Wiejskiej z ufundowaniem nowego krzyża i tablic pamiątkowych na pamiątkę 650 rocznicy lokacji miejscowości Dolany na prawie magdeburskim przez Kazimierza Wielkiego – Króla Polski w Wiślicy 25 czerwca 1367 roku oraz upamiętnienia dzisiejszego uroczystego dnia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, których poświęcenie po urządzeniu otoczenia planowane jest na miesiąc maj przyszłego roku. Ta oddolna inicjatywa to najlepsza wizytówka nowoczesnego patriotyzmu.

Dyrektor Biura Poselskiego Włodzimierza Bernackiego, Dariusz Pietruszka - w imieniu Posła Włodzimierza Bernackiego gratulował mieszkańcom organizacji tak podniosłej obywatelskiej uroczystości. „To szczególna data dla Państwa Polskiego, dla nas wszystkich obywateli Rzeczypospolitej” – mówił.

Występujący w imieniu Samorządu Gminy i Miasta Nowe Brzesko – Wiece Przewodniczący Rady Miejskiej, Jan Polak gratulował mieszkańcom Dolan dotychczasowej oddolnej aktywności społecznej oraz budowy w jubileuszowym roku 100 – lecia Niepodległości pamiątkowego krzyża. „ Możecie być dumni z dotychczasowych wspólnie zrealizowanych inwestycji, są przykładem dla sąsiednich miejscowości”.

Obywatelskie obchody setnej rocznicy Niepodległości w Dolanach zakończył koncert wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych wśród których nie mogło zabraknąć takich pieśni jak: Legiony Polskie, hej wodzu miły, maszerują strzelcy czy rota.

Patronat honorowy nad Jubileuszowymi uroczystościami w Lokalnym Centrum Patriotycznym objęli : prof. Włodzimierz Bernacki – Poseł na Sejm RP, Wice Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, Ks. Wiesław Baran – Proboszcz Parafii Książnice Wielkie oraz Ks. Zbigniew Janiczek – Proboszcz Parafii Sierosławice.

Organizatorzy uroczystości - Lokalne Centrum Patriotyczne, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dolany, Samorząd Sołectwa Dolany.


ODBIÓR ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH I ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRONICZNEGO 2018
WAŻNE

Informujemy mieszkańców Gminy Koszyce, że odbiór odpadów wielkogabarytowych na terenie Gminy Koszyce odbędzie się zgodnie z poniższym harmonogramem:

Image and video hosting by TinyPic


* 26 listopada 2018 r. w miejscowościach:

Przemyków, Rachwałowice, Filipowice, Piotrowice

* 27 listopada 2018 r. w miejscowościach:

Książnice Wielkie, Morsko, Witów, Włostowice.

* 28 listopada 2018 r. w miejscowościach:

Koszyce, Biskupice, Jankowice, Książnice Małe

* 29 listopada 2018 r. w miejscowościach:

Malkowice, Siedliska, Sokołowice, Łapszów, Jaksice, Dolany, Modrzany, Zagaje.


Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego na terenie Gminy Koszyce odbędzie się w terminie:

* 14 listopada 2018 r. w miejscowościach:

Przemyków, Rachwałowice, Filipowice, Piotrowice, Książnice Wielkie, Morsko, Witów, Włostowice,
Koszyce, Biskupice, Jankowice, Książnice Małe, Malkowice, Siedliska, Sokołowice, Łapszów, Jaksice, Dolany, Modrzany, Zagaje.


OBYWATELSKIE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W DOLANACH

SOŁTYS ZAPRASZA NA WRZEŚNIOWE ZEBRANIE WIEJSKIE
KARTKA PO WSI
W DOLANACH USTAWILI KRZYŻ NA 100 - LECIE NIEPODLEGŁOŚCI ORAZ 650 - LECIE LOKACJI MIEJSCOWOŚCI
Dolany - NEWSY
Dobiegają końca tegoroczne prace związane z zagospodarowaniem Centrum Aktywności Wiejskiej w miejscowości Dolany, gmina Koszyce. A to wszystko dzięki oddolnej aktywności mieszkańców miejscowości w roku 100 - lecia Niepodległości oraz 650 rocznicy lokacji miejscowości Dolany na prawie magdeburskim przez Kazimierza Wielkiego, Króla Polski.
4 września 2018 to od 3 dni szczególna data w historii miejscowości oraz kontynuowaniu jej rozwoju opartego na oddolnej aktywności wszystkich mieszkańców Dolan. Tego dnia ustawiono krzyż wraz okalającymi go czterema tablicami na których wyryto napisy odnoszące się do historii Polski, miejscowości Dolany oraz cytaty dwóch wybitnych Polaków - Św. Jana Pawła II oraz Ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana Solidarności.

Tegoroczne prace dopełni ułożenie placu okalającego palisady z kostki brukowej.
Wiosną 2019 roku planowane są kolejne prace związane z nasadzeniami zieleni oraz ustawieniem elementów małej architektury w tym ławek i koszy.

ZDJĘCIA

SOŁECTWO DOLANY PROPONUJE SOŁECTWU JAKSICE REALIZACJĘ WSPÓLNEJ INWESTYCJI UTWARDZENIA DROGI GMINNEJ
Dolany - NEWSY

Samorząd Mieszkańców Sołectwa Dolany obradujący podczas Zebrania Wiejskiego 24 czerwca 2018 roku zdecydował o skierowaniu propozycji wspólnego utwardzenia kruszywem drogi gminnej o długości 260 mb w działce Nr 91 w Dolanach tj. bezpośrednio przylegającej do gruntów i działek rolnych Wsi Jaksice w ramach kierowanych części środków funduszu sołeckiego z obydwu sołectw w 2019 roku na to zadanie. Wykonanie tego zadania jest oczekiwane przez mieszkańców z obydwu sołectw, szczególnie właścicieli działek rolnych przyległych do drogi zarówno po stronie Jaksic jak i Dolan.
Stosowne pismo w tym zakresie zostało skierowane do Samorządu Wsi Jaksice na ręce Pani Sołtys.

Przypomnijmy w maju 2018 roku zakończono pierwszy etap odbudowy drogi gminnej dojazdowej do pól w Dolanach w działce Nr 91 łączącej się z drogą gminną Dolany – Błonia.
Odbudowę rozpoczęto w kwietniu bieżącego roku od odkrzaczenia tej gruntowej drogi gminnej w działce Nr 91 dzięki zaangażowaniu społecznemu mieszkańców Sołectwa Dolany po czym Sołtys Tadeusz Polak odbył rozmowę z Wójtem Gminy Koszyce w dniu 26.04.2018 roku. Wójt Gminy podczas spotkania podjął ustalenie sfinansowania robót niwelacji terenu drogi w działce Nr 91 zabezpieczając środki finansowe z budżetu gminy w kwocie 3 000 złotych z czego 1 200 złotych to środki z zaplanowanego przez mieszkańców funduszu sołeckiego Sołectwa Dolany.
TRWAJA PRACE PRZY ZAGOSPODAROWANIU CENTRUM AKTYWNOŚCI WIEJSKIEJ W DOLANACH
Dolany - NEWSY
Od połowy czerwca trwają tegoroczne prace przy zagospodarowaniu Centrum Aktywności Wiejskiej w Dolanach na działce nr 41 w tym w małą architekturę. Wszystkie prace przy zagospodarowaniu wykonane są dzięki społecznemu zaangażowaniu mieszkańców DolanTegoroczne prace to kontynuacja pełnego zagospodarowania Centrum Aktywności Wiejskiej gdzie zgodnie z planem na stanąć Świetlica Wiejska. Prace te rozpoczęliśmy w 2017 roku budując parking dla samochodów osobowych. W roku 2018 zgodnie z zaakceptowanym planem ostatecznej koncepcji zagospodarowania zostanie centralna część działki w teren rekreacyjny z małą architekturą w tym alejkami z ławkami oraz nasadzeniami z krzewów ozdobnych.

Jako mieszkańcy własnym wkładem oraz pracą społeczną chcemy także upamiętnić 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 650 lat od lokacji miejscowości Dolany na prawie magdeburskim przez Kazimierza Wielkiego, Króla Polski.

W dniach 22 – 23.06.2018 roku społecznym zaangażowaniem oraz wkładem finansowym mieszkańców zostały ułożone krawężniki drogowe w sąsiedztwie drogi gminnej Dolany - Błonie pod przyszły chodnik a dnia 21. 07.2018 roku mieszkańcy prowadzili prace ziemne pod przyszłe alejki z ławkami.

Zapraszamy mieszkańców także w najbliższa sobotę 28.07.2018 roku od godziny 7:00. Prowadzone będą prace przy układaniu obrzeży pod przyszłe alejki oraz chodniki


ZDJĘCIA

Samorząd Dolan wnioskuje do Samorządu Gminy Koszyce o kompleksowe rozwiązanie problemów z gospodarką wodną zlewni Dolany i części wsi Jaksice.
Dolany - NEWSY

W związku z powtarzającymi się cyklicznie sytuacjami niebezpiecznymi na drogach publicznych w tym na drodze krajowej Nr 79 relacji Sandomierz – Kraków w miejscowości Dolany, powodując poważne szkody społeczne i indywidualne w majątku substancji drogowej, gruntów rolnych i upraw rolnych oraz gruntów zabudowanych, Zebranie Wiejskie wnioskuje do Samorządu Gminy Koszyce o przeprowadzenie w miejscowości Dolany w trybie pilnym wizji lokalnej Samorządu Gminy Koszyce i mieszkańców Dolan z udziałem przedstawicieli: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Wojewody Małopolskiego, GDDKiA Odział w Krakowie, Starosty Proszowickiego, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie celem opracowania koncepcji kompleksowego rozwiązania problemów z gospodarką wodną zlewni Dolany i części wsi Jaksice w tym przy drogach publicznych z odprowadzeniem do rzeki Wisły w miejscowości Dolany.
Gospodarka wodna obszaru zlewni Dolany i części wsi Jaksice wynika głównie z ukształtowania obszaru a także z ilości wody opadowej. W Dolanach brak jest rowów melioracyjnych stanowiących odrębne działki ewidencyjne. Jedynie wzdłuż drogi krajowej oraz drogi gminnej ( dz. 167), znajdują się rowy odprowadzające wodę opadową. System tych rowów odprowadza wodę do dolinki w południowej części obrębu. Stan rowu wzdłuż drogi krajowej jest dobry, natomiast rów przebiegający wzdłuż drogi gminnej ( dz. 167) wymaga wydzielenia, włączenia do działki gminnej i poprawy parametrów technicznych. Mieszkańcy dostrzegają potrzebę uregulowania odprowadzenia wody z doliny rozcinającej centralną część wsi oraz systemu dróg na jej zboczach nie wykluczając budowy zbiornika małej retencji. Ten nowy system odwadniający powinien zostać włączony do już istniejącego, przebiegającego wzdłuż drogi krajowej. Należy w związku z tym rozważyć przebudowę rowu wzdłuż drogi krajowej wraz z przepustem pod drogą krajową Nr 79 z uwagi na przewidywane zwiększenie przepływów podczas opadów i roztopów – co musi zostać zrealizowane aby cały system rowów działał sprawnie.

W związku z tym , że w Dolanach brak jest rowów melioracyjnych stanowiących odrębne działki ewidencyjne należy dokonać ich wydzielenia z ich przejęciem ( odpłatnie) od prywatnych właścicieli na majątek Gminy Koszyce. Prywatni właściciele gruntów wyrażają na to wstępne zgody
Jako mieszkańcy uprzejmie prosimy Samorząd Gminy Koszyce o wyznaczenie dogodnego terminu wizji lokalnej dla wzięcia udziału w niej przez wszystkie zainteresowane strony podając odpowiednio termin i miejsce do publicznej wiadomości - czytamy w złożonym wniosku.

Proponuje się wyznaczenie działki Nr 41 obręb Dolany przy drodze krajowej na miejsce spotkania.
Samorząd Mieszkańców ponadto zwraca się do Samorządu Gminy Koszyce, Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, Wojewody Małopolskiego, Starosty Powiatu Proszowickiego, GDDKiA Oddział w Krakowie, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie o zaangażowanie i wzięcie udziału w wizji lokalnej z udzieleniem niezbędnej pomocy celem rozwiązania wnioskowanego problemu

SOŁTYS DOLAN ZAWIADAMIA ROLNIKÓW W SPRAWIE SZUSZY
Dolany - NEWSY


Informuję rolników Wsi Dolany w gminie Koszyce, że na zadane przeze mnie pytanie podczas obrad Sesji Rady Gminy Koszyce dnia 28 czerwca 2018 roku – „ Czy powołuje się w Gminie Koszyce Komisję do spraw suszy ?” – w odpowiedzi Wójt Gminy Koszyce p. Stanisław Rybak stwierdził, że „można informować mieszkańców, że osoby które czują się poszkodowane przez suszę mogą to zgłaszać do Urzędu Gminy, lecz nie wie co z tego będzie”. Poinformował , że dotychczas zgłoszenia dokonały trzy osoby.Strona 2 z 64 < 1 2 3 4 5 > >>
PATRONATY MEDIALNE - Internetowy Serwis Miejscowości Dolany
Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic
GORĄCA LINIA

Image and video hosting by TinyPic

PORADNIK OBYWATELSKI
MASZ PRAWO UDZIAŁU W SESJACH ORAZ KOMISJACH RADY GMINY

Image and video hosting by TinyPic
(fot.koszyce.gmina.pl)

Jawność działania organów gminy obejmuje w szczególności
prawo obywateli do uzyskiwania informacji, wstępu na sesje
rady gminy i posiedzenia jej komisji, a także dostępu do
dokumentów wynikających z wykonywania zadań publicznych,
w tym protokołów posiedzeń organów gminy i komisji rady gminy. WIĘCEJ

Image and video hosting by TinyPic

DRUKUJ WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ
ZNALEZIONE W SIECI
PROSZOWICE....Tadeusz Kościuszko a Ziemia Proszowska

Bp Gurda: „Solidarność” była nośnikiem wartości

FINANSE - Rolnicy narzekają na podatki, ale płacą

KOSZYCE... Sukces gimnazjalistki

DOPŁATY TYLKO DO NAJLEPSZEGO TYTONIU

Proszowice... OTWARCIE BIURA POSELSKIEGO

KOSZYCE ... Przestarzały zapis będzie usunięty

wspomnienie... Z KSIĄŻNIC WIELKICH DO WATYKANU

BUDŻET ZOSTAŁ PRZYJĘTY BEZ DYSKUSJI

Gościem „PS” był Zdzisław Barszewicz z tygodnika „ECHO”. Tematem rozmowy było ograniczenie kadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

10 Października....konferencja powyborcza Prof. Włodzimierza Bernackiego w Bochni

dolany.hpu.pl W SIECI


Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Gminy Powiatu Proszowickiego
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
INTERNETOWY SERWIS MIEJSCOWOŚCI DOLANY


KOPIOWANIE ORAZ WYDRUK TREŚCI BEZ ZGODY ADMINISTRATORA ZABRONIONY !!!


PRZYJACIELE INTERNETOWEGO SERWISU MIEJSCOWOŚCI DOLANY

Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPicZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie