INTERNETOWY SERWIS MIEJSCOWOŚCI DOLANY
OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA DOLAN ŚRODOWISKO HISTORIA STATUT SAMORZĄD GALERIA ARTYKUŁY LINKI FORUM REDAKCJA KONTAKT Z REDAKCJĄ POGODA MUZYKA17-08-2018 09:56
TŁUMACZ
DZISIAJ
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 47
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: AndrzejSi
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SEKCJA SPECJALNA

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

POLECAMY


MEDIA LOKALNE

STOWARZYSZENIA I ORGANIZACJE


Image and video hosting by TinyPic


Image and video hosting


Image and video hosting by TinyPic
INFORMACJE PRAWNE

BÓG - HONOR - OJCZYZNA ŹRÓDŁEM PATRIOTYZMU
LOKALNE CENTRUM PATRIOTYCZNE

W sobotę 11 listopada w całym kraju obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji także Sołectwo Dolany wraz z Lokalnym Centrum Patriotycznym przygotowało oficjalne obywatelskie uroczystości będące otwarciem jubileuszowego roku 100 – lecia Niepodległości.Oficjalne uroczystości 99 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się o godzinie 11:30 w Sierosławicach Mszą Świętą którą odprawił Ks. Zbigniew Janiczek w intencji Ojczyzny. W swym kazaniu ksiądz proboszcz skupił się na dzisiejszym znaczeniu słowa patriotyzm.

Po uroczystej Mszy Świętej uczestnicy uroczystości w tym poczty sztandarowe, dostojni goście, mieszkańcy oraz młodzież przemieścili się przed Kaplice NMP Królowej Polski gdzie odbyła się dalsza cześć uroczystości.
Tu w samo południe przed patriotycznym obeliskiem BÓG – HONOR – OJCZYZNA z datami z historii Polski przy dźwiękach werbli złożono wieńce, kwiaty i znicze lecz zanim to się stało odśpiewano hymn państwowy oraz minutą ciszy uhonorowano wszystkich tych którzy tego roku odeszli na wieczną wachtę w tym por. Alfreda Sambora ps. Sokół - który w mrocznych czasach Niemieckiej okupacji w wieku lat 16, by walczyć z okupantem wstąpił w szeregi Armii Krajowej. Po wojnie przejawiał aktywność społeczno – polityczną w ramach organizacji i działalności Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „ Solidarność”, pełniąc zaś funkcję Przewodniczącego Rady Gminy Koszyce kluczowo wpłynął na przyłączenie Gminy Koszyce do województwa małopolskiego. Jako kombatant i uczestnik „ Akcji Burza” podczas spotkań z młodzieżą szkolną udzielał prelekcji na temat działalności Rzeczypospolitej Partyzanckiej na naszym terenie. 1 marca 2016 roku odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę - Krzyżem Orderu Krzyża Niepodległości.

Prowadzący Obywatelską uroczystość – Przewodniczący Lokalnego Centrum Patriotycznego Tadeusz Polak w swym okolicznościowym wystąpieniu przypomniał zgromadzonym genezę odzyskania Niepodległości wskazując, że i dziś zwłaszcza od polityków i funkcjonariuszy publicznych różnych szczebli oczekuje się spełnienia wysokich standardów: uczciwości, kompetencji i lojalności wobec polskiej wspólnoty narodowej.
Gromadząc się w tym miejscu 11 listopada w intencji Niepodległej Ojczyzny i jej pomyślności kosztem opuszczenia ciepłej kanapy z naruszeniem swojego tak zwanego „ świętego spokoju” wykazujemy także i my odważną, aktywną troskę o Rzeczypospolitą - mówił Tadeusz Polak, dziękując wszystkim uczestnikom za udział w uroczystości.

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej prof. Włodzimierz Bernacki wskazał natomiast na szczególny charakter tego miejsca budującego wspólnotę min. poprzez tradycję corocznych obywatelskich uroczystości 11 listopada w tym miejscu, odnosząc się do przeszłości opisując panującą sytuacje podczas zaborów po tej stronie Wisły w Zaborze Rosyjskim a Zaborem Austriackim po drugiej stronie Wisły.

Uczestniczący w uroczystości w imieniu Posła Na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Norberta Kaczmarczyka – Jacenty Miłek odczytał okolicznościowy list w imieniu Posła Norberta Kaczmarczyka skierowany do uczestników tej obywatelskiej uroczystości w Dolanach.

Historyk i regionalista - Henryk Pomykalski w swym obszernym wystąpieniu skupił się natomiast na znaczeniu w odzyskaniu Niepodległości naszej najbliższej okolicy.

Występujący w imieniu Samorządu Gminy i Miasta Nowe Brzesko – Jan Polak stwierdził natomiast, że dzisiejszy patriotyzm to także rzeczywista aktywność społeczna wszystkich mieszkańców podając jako przykład wybudowany w tym roku przez mieszkańców Dolan parking. Podziękował także prof. Włodzimierzowi Bernackiemu za zaangażowanie przy budowie chodników w Śmiłowicach i Hebdowie jednocześnie licząc że na 100 – lecie Niepodległości chodnik przy krajówce dobiegnie tu do Kaplicy w Dolanach.

Planując uczczenie w przyszłym roku setnej rocznicy Niepodległości Przewodniczący Lokalnego Centrum Patriotycznego - Tadeusz Polak, serdecznie zaprosił wszystkich w imieniu Samorządu Dolan, Lokalnego Centrum Patriotycznego oraz powołanego kilka dni temu Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dolany na Obywatelskie uroczystości setnej rocznicy odzyskania Niepodległości - by w tym miejscu mającym szczególny charakter łączącego wspólnoty gminne, parafialne, dekanalne, w przeszłości również wojewódzkie na Królewskim Szlaku Jagiellońskim nad Wisłą, królową polskich rzek rozdzielającą zaborców Najjaśniejszej Rzeczypospolitej złożyć uroczyście symboliczny hołd tym którzy wywalczyli Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej i prosić o Jej pomyślną teraźniejszość i przyszłość.

Obywatelskie obchody 99 rocznicy odzyskania Niepodległości w Dolanach zakończył koncert pieśni patriotycznych wśród których nie mogło zabraknąć takich pieśni jak : "Legiony Polskie", "Hej Wodzu Miły" czy "Rota".

Patronat honorowy nad Obywatelskimi uroczystościami 99 rocznicy odzyskania Niepodległości w Dolanach udzielili prof. Włodzimierz Bernacki – Poseł na Sejm RP, Przewodniczący Polskiej Delegacji Parlamentarnej w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy, Ks. Wiesław Baran - Proboszcz Parafii Książnice Wielkie oraz Ks. Zbigniew Janiczek – Proboszcz Parafii Sierosławice.

Tegoroczne Obywatelskie świętowanie w Lokalnym Centrum Patriotycznym otwiera jubileuszowy rok 100 – lecia Niepodległości.

ZDJĘCIA


IV RATA PODATKU I ZA WYWÓZ ŚMIECI
Dolany - NEWSY

OBYWATELSKIE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W DOLANACH
LOKALNE CENTRUM PATRIOTYCZNE

ZAPROSZENIE NA ZEBRANIE ZAŁOŻYCIELSKIE STOWARZYSZENIA ROZWOJU WSI DOLANY
Dolany - NEWSY

ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH POPIERA APEL MIESZKAŃCÓW DOLAN
Dolany - NEWSY

"Traktując bezpieczeństwo użytkowników dróg publicznych w Małopolsce jako sprawę priorytetową w działaniach zarówno tut. Zarządu jak i władz Województwa Małopolskiego, chcielibyśmy wyrazić poparcie dla mieszkańców Dolan w dążeniu do poprawy bezpieczeństwa i komfortu komunikacyjnego na własnym terenie. W naszym odczuciu, spełnianie potrzeb lokalnej społeczności winno być priorytetem gminnych władz samorządowych" - czytamy w piśmie Zarządu Dróg Wojewódzkich skierowanym do Sołtysa Dolan w związku z Apelem w sprawie przebudowy w 2017 roku drogi gminnej K 160072 Dolany - Błonia.

Poniżej zamieszczamy skan pismaSIERPNIOWE OBRADY STAŁYCH KOMISJI RADY GMINY KOSZYCE
Z URZĘDUInformujemy mieszkańców Gminy Koszyce, iż w dniach 29 sierpnia 2017 r. (tj. wtorek) oraz 30 sierpnia 2017 r. (tj. środa ) odbędą się połączone posiedzenia Komisji Rady Gminy Koszyce.

Image and video hosting by TinyPic


* 29 sierpnia 2017 roku. o godz. 8.00 odbędzie się posiedzenie Komisji Finansów i Gospodarki oraz Komisji Rewizyjnej

* 30 marca 2017 roku o godz.8:00 obradować będzie Komisja Ochrony Środowiska oraz Komisja Porządku i Spraw Socjalnych.

Posiedzenia komisji odbędą się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Koszyce (pokój Nr 21. II piętro)


Porządek posiedzenia:

1. Przedstawienie i zaopiniowanie projektów uchwał Rady Gminy Koszyce

2. Sprawy różne, wolne wnioski

-----------------------------------------------------------------------------------------

Informujemy jednocześnie mieszkańców Gminy Koszyce, że każdy mieszkaniec gminy ma prawo uczestniczyć zarówno w pracach Komisji jak i Sesjach Rady Gminy Koszyce oraz zabierać głos, zgłaszać wnioski oraz interwencje podczas posiedzenia Komisji oraz Sesji Rady Gminy Koszyce , zgodnie z Ustawą o Samorządzie Gminnym oraz Statutem Gminy Koszyce, oraz wnioskować o wydanie protokołu z w/w posiedzeń.

Informujemy także Sołtysów, iż na takich samych zasadach jak podczas Sesji Rady Gminy,maja prawo uczestniczyć w Posiedzeniach Komisji Rady Gminy, także bez zaproszenia. Sołtysi zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, winni otrzymać także materiały w tym projekty uchwał procedowanych podczas posiedzeń Komisji.IMGW - UWAGA NA SILNE BURZE Z GRADEM ORAZ SILNYM WIATREM 19 SIERPNIA
OSTRZEŻENIA METEREOLOGICZNE

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej, Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega mieszkańców Małopolski, , iż w dniu 19 Sierpnia 2017 roku od godziny 13:00 do godziny 18:00 , prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu do 30 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie opady gradu.

Image and video hosting by TinyPic


Prawdopodobieństrwo wystapienia - powyżej 80 %

Ostrzeżenie wystawił - Dyżurny Synoptyk Piotr Wałach
APEL MIESZKAŃCÓW GMINY KOSZYCE DO WÓJTA W SPRAWIE BEZZWŁOCZNEJ PRZEBUDOWY DROGI GMINNEJ
WAŻNE

"My, Mieszkańcy Gminy Koszyce tworzący wspólnotę Gminy Koszyce apelujemy według załączonej listy podpisów do Zarządcy Dróg Gminnych – Wójta Gminy Koszyce Stanisława Rybaka o bezzwłoczne przystąpienie do przebudowy drogi gminnej Nr 160072 Dolany – Błonia zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją techniczną inwestycji celu publicznego" - apelują bo to już ponad 25 lat jak wnioskują i upominają się w tutejszym urzędzie gminy o przebudowę drogi gminnej łączącej drogę krajową z drogą gminną asfaltową w miejscowości Jaksice - Parcela Górna.Użytkownicy drogi, Samorząd Sołectwa Dolany, Sołectwo Jaksice, indywidualnie mieszkańcy Dolan i Jaksic przez ponad 25 lat wnioskują do Zarządcy tej drogi – Wójta Gminy Koszyce Stanisława Rybaka o gruntowną przebudowę drogi gminnej Dolany – Błonia. Dotychczas wnioskowanie jest bezskuteczne pomimo nawet wprowadzenia inwestycji tej do gminnego planu budżetowego w latach 2014 oraz 2016 – Zarządca Dróg Gminnych, Wójt Gminy Koszyce nie zrealizował tej ważnej dla społeczności lokalnej inwestycji poprawiającej warunki życia mieszkańców.

W chwili obecnej nie pozostaje nic innego jak APEL do Zarządcy Drogi - Wójta Gminy o bezzwłoczne zlecenie realizacji inwestycji przebudowy tej drogi gminnej jednocześnie informując Radę Gminy Koszyce, Wojewodę Małopolskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego, Starostę Proszowickiego oraz Media.


poniżej zamieszczamy skan apelu pod którym podpisało się 56 mieszkańców Gminy Koszyce

kliknij czytaj więcej --->

SOBOTNIA AKCJA SPOŁECZNA MIESZKAŃCÓW DOLAN
Dolany - NEWSY

Blisko ukończenia jest budowa parkingu w Dolanach. W sobotę 29.07.2017 dzieki zaangażowaniu mieszkańców Sołectwa kontynuowaliśmy układanie kostki brukowej typu behaton.

Image and video hosting by TinyPicW sobotniej Akcji Społecznej przy zagospodarowaniu działki 41 udział wzięli : Tadeusz Polak, Bogdan Karlik, Łukasz Zając, Sławomir Kłoda, Piotr Piórek, Zbigniew Gliński, Mieczysław Filipowicz, Karol Polak, Mirosław Piórek, Kazimierz Zarzycki.

Dziękujemy za każdy aktywny udział w dziele rozwoju naszej miejscowości.

Sołtys Tadeusz Polak zaprasza mieszkańców w najbliższą sobotę 05.08.2017 roku mieszkańców do udziału w pracach kończących budowę parkingu bedacych pierwszym etapem zagospodarowania działki Nr 41.

Szczegóły u Sołtysa.

ZDJĘCIA

MIESZKAŃCY BUDUJĄ PARKING W DOLANACH
Dolany - NEWSY

Trwa budowa parkingu w Sołectwie Dolany na działce Nr 41 w naszej miejscowości przy udziale Funduszu Sołeckiego Sołectwa Dolany 2017 oraz Budżetu Obywatelskiego Gminy Koszyce 2017. Dzięki udziałowi Społecznemu mieszkańców Sołectwa, w dniu 8 lipca ułożyliśmy krawezniki betonowe okalające parking.

Image and video hosting by TinyPic


Projekt " Budowa Parkingu w Sołectwie Dolany" jest składową pełnego zagospodarowania działki 41 w Dolanach, gdzie stanąć ma także Świetlica Wiejska Sołectwa oraz teren rekreacyjny wraz z zagospodarowaniem małą architekturą.

W oparciu o zakupy jak w projekcie oraz pracę społeczną mieszkańców Sołectwa wykonany zostanie parking dla samochodów z kostki betonowej na podkładzie kruszywa o powierzchni całkowitej 250 m kw.


W sobotniej Akcji Społecznej przy zagospodarowaniu działki 41 udział wzięli : Tadeusz Polak, Bogdan Karlik, Łukasz Zając, Stanisław Gzyl, Piotr Piórek, Zbigniew Kubik, Zbigniew Gliński, Mieczysław Filipowicz, Krzysztof Głuszek Mirosław Piórek.

Dziękujemy za każdy aktywny udział w dziele rozwoju naszej miejscowości.
ZEBRANIE WIEJSKIE POŁĄCZONE Z ROZPOCZĘCIEM WAKACJI 2017 W DOLANACH
Dolany - NEWSY
25 czerwca br. ( niedziela) o godzinie 16:30 w Centrum Sportu i Rekreacji Sołectwa Dolany odbyło się Zebranie Wiejskie Sołectwa Dolany połączone z rozpoczęciem Wakacji 2017.
(fot. Karol Polak)


Zebranie na którym licznie zgromadzili się mieszkańcy Sołectwa poprowadził Sołtys - Tadeusz Polak. Rozpoczynając przedstawienie sprawozdania z działalności w okresie od ostatniego zebrania wiejskiego, Sołtys podziękował wszystkim mieszkańcom za tak liczny udział w dzisiejszym Zebraniu Wiejskim oraz aktywny udział w życiu Sołectwa.

Przechodząc do merytorycznego przedstawienia sprawozdania rozpoczął od podsumowania roku 2016, przedstawił mieszkańcom wszystkie swoje wnioski oraz odpowiedzi Urzędu Gminy, przedstawił także sprawozdanie z budowy Centrum Sportu i Rekreacji gdzie odbywa się dzisiejsze Zebranie Wiejskie dzięki zaangażowaniu nas wszystkich mieszkańców. Pan Sołtys poinformował mieszkańców o uruchomionym przez Urząd Gminy tzw. Telefonie interwencyjnym, przypomniał termin jesiennej zbiórki odpadów wielkogabarytowych.
Podziękował mieszkańcom za udział w sprzątaniu Sołectwa wiosną bieżącego roku, w zakresie bezpośrednim podczas sprzątania jak i za utrzymanie porządku przez mieszkańców na własnych posesjach przez cały rok.
Następnie Pan Sołtys przedstawił mieszkańcom złożone wnioski w sprawach Sołectwa do Urzędu Gminy w roku bieżącym oraz odczytał odpowiedzi Urzędu Gminy.

„ W roku bieżącym naszym głównym zadaniem inwestycyjnym w Sołectwie jest budowa parkingu na działce Nr 41, której zagospodarowanie rozkładamy na kilka kolejnych lat. W poprzednim tygodniu rozpoczęliśmy budowę parkingu, która jest oparta z jednej strony na finansowaniu z funduszu sołeckiego oraz budżetu obywatelskiego z drugiej na własnym wykonawstwie przez mieszkańców mając już doświadczenie z roku 2016 przy budowie tego miejsca gdzie się znajdujemy. Wspólnym zaangażowaniem jesteśmy w stanie tego dokonać”.

Pan Sołtys w związku z budową parkingu zaapelował do mieszkańców o udział w tym dziele, będzie informował o potrzebach w poszczególnych terminach. Szczególnie zwrócił się do mężczyzn z Sołectwa.

„Priorytet Sołectwa to także budowa chodnika przy DK 79 przez Dolany która stoi w martwym punkcie, z jednej strony z pism Urzędu Gminy wynika, że nie ma postępu a z drugiej strony GDDKiA daje nadzieje na rok 2019, Karol Polak jest w kontakcie z GDDKiA Oddział w Krakowie. Jak tylko będą informacje w tym zakresie będziemy informować na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej” - poinformował Pan Sołtys.
Pan Sołtys w roku bieżącym przeprowadził dwie rozmowy z Wójtem Gminy Koszyce, w miesiącu kwietniu oraz drugą w miesiącu czerwcu. Z przeprowadzonych rozmów wynika, że przebudowa drogi gminnej Dolany – Błonia w tym roku nie dojdzie do skutku, choć ma bezpośredni wpływ min. na wysokość budowanego parkingu na działce Nr 41. Z kolei z pism przekazanych z Urzędu Gminy wynika, że nie wnioskowano o dofinansowanie z środków krajowych oraz europejskich na przebudowę drogi gminnej Dolany – Błonie w roku bieżącym ze względu na brak programów.

W miesiącu czerwcu zostało wykonane wykaszanie poboczy przy drodze gminnej Dolany – Chełmy. Jak wynika z pisma Urzędu Gminy do końca tego miesiąca mają zostać ściągnięte także zawyżone pobocza tej drogi.

W roku 2016 przeprowadzono „ modernizację” oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Koszyce w tym w naszej miejscowości. Jako Sołectwo wnioskowaliśmy i nadal wnioskujemy o zupełnie szerszy zakres modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie Sołectwa Dolany. Audyt dot. Oświetlenia ulicznego w Dolanach mówi o montażu lamp oświetlenia ulicznego na każdym słupie począwszy od p. Pietrzyk w górę. Na przysiółku Chełmy przy drodze gminnej nie ma żadnej lampy choć jest to teren zabudowany. Pan Sołtys odczytał pisma z Urzędu Gminy w tym zakresie.

Gmina Koszyce przystępuje do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji. Pan Sołtys przedstawił mieszkańcom temat rewitalizacji, o co w niej chodzi i kogo dotyczy. Wnioskował do Wójta Gminy o zorganizowanie w Sołectwie spotkania edukacyjnego nt. rewitalizacji. Odpowiedź była negatywna. Przedstawił także harmonogram opracowania Programu Rewitalizacji oraz działania podejmowane przez tutejszy Samorząd Gminy. Przypomniał, że proces przygotowania programu, w tym wyznaczenia terenu zdegradowanego jak i rewitalizacji wymaga partycypacji społecznej, współpracy z mieszkańcami całej gminy w zadawalającym zakresie tj. w taki sposób by jak największa liczba mieszkańców mała choć zapewnioną możliwość uczestnictwa w tym procesie.

W miesiącu sierpniu lub wrześniu Sołectwo będzie obradować na temat przeznaczenia kolejnego funduszu sołeckiego, tym razem na rok 2018. Pan Sołtys na koniec podziękował za zaangażowanie, zgłaszane wnioski przez poszczególnych mieszkańców, które przekazuje do Urzędu Gminy celem realizacji.

Następnie Zebranie Wiejskie jednogłośnie przyjęło uchwałę Zebrania Wiejskiego w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Sołtysa Sołectwa Dolany za rok 2016.

Po czym nastąpił punkt obrad sprawy różne i wolne wnioski podczas którego mieszkańcy zgłosili liczne wnioski oraz problemy w sprawach Sołectwa do Samorządu Gminy Koszyce, po czym nastąpiło zamknięcie Zebrania Wiejskiego.

Po Zebraniu Wiejskim mieszkańcy wspólnie spędzili niedzielne popołudnie przy grillu oraz dźwiękach muzyki przywitali wakacje 2017. Nie zapomniano także o młodym pokoleniu Sołectwa, dzieci bawiły się na wybudowanym w 2016 roku placu zabaw.


Za liczny udział w niedzielnym Zebraniu a przede wszystkim za pomoc w przygotowaniu, Sołtys składa serdeczne podziękowania.


ZDJĘCIA

Strona 4 z 62 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
PATRONATY MEDIALNE - Internetowy Serwis Miejscowości Dolany
Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic
GORĄCA LINIA

Image and video hosting by TinyPic

PORADNIK OBYWATELSKI
MASZ PRAWO UDZIAŁU W SESJACH ORAZ KOMISJACH RADY GMINY

Image and video hosting by TinyPic
(fot.koszyce.gmina.pl)

Jawność działania organów gminy obejmuje w szczególności
prawo obywateli do uzyskiwania informacji, wstępu na sesje
rady gminy i posiedzenia jej komisji, a także dostępu do
dokumentów wynikających z wykonywania zadań publicznych,
w tym protokołów posiedzeń organów gminy i komisji rady gminy. WIĘCEJ

Image and video hosting by TinyPic

DRUKUJ WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ
OPINIE


JESTEŚMY OBYWATELAMI, NIE UŻYTKOWĄ TRZODĄ

Image and video hosting by TinyPic
Zbliża się 16 listopada –
dzień wyborów samorządowych poprzedzony kampanią
kuszenia,licytowania dobrodziejstw i przychylania nam nieba.
Znaczna część wyborców przez ostatnie lata doświadczyła
poczucia,iż statystuje w upokarzającymwidowisku,
co zwłaszcza wśród >młodych wyborców wywołuje
już odruch buntu. WIĘCEJ
--------------------------------------------------

FASADOWA SAMORZĄDNOŚĆ DO MUZEUM !!!

ILE ZARABIA KOSZYCKA WŁADZA ? - JAWNE KARTY PŁAC

BLASKI I CIENIE SAMORZĄDU GMINY KOSZYCE

ROZSTRZYGNIE SĄD !!!

WSTRĘT I LĘK ???

WIERNOŚĆ ZASADOM - ZA DUŻY TRUD ???

JAKI STATUT TAKI USTRÓJ

KRĘCI BUDŻET PO STAREMU

DEMOKRACJA INACZEJ ! ???

ZNALEZIONE W SIECI
PROSZOWICE....Tadeusz Kościuszko a Ziemia Proszowska

Bp Gurda: „Solidarność” była nośnikiem wartości

FINANSE - Rolnicy narzekają na podatki, ale płacą

KOSZYCE... Sukces gimnazjalistki

DOPŁATY TYLKO DO NAJLEPSZEGO TYTONIU

Proszowice... OTWARCIE BIURA POSELSKIEGO

KOSZYCE ... Przestarzały zapis będzie usunięty

wspomnienie... Z KSIĄŻNIC WIELKICH DO WATYKANU

BUDŻET ZOSTAŁ PRZYJĘTY BEZ DYSKUSJI

Gościem „PS” był Zdzisław Barszewicz z tygodnika „ECHO”. Tematem rozmowy było ograniczenie kadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

10 Października....konferencja powyborcza Prof. Włodzimierza Bernackiego w Bochni

dolany.hpu.pl W SIECI


Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Gminy Powiatu Proszowickiego
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
INTERNETOWY SERWIS MIEJSCOWOŚCI DOLANY


KOPIOWANIE ORAZ WYDRUK TREŚCI BEZ ZGODY ADMINISTRATORA ZABRONIONY !!!


PRZYJACIELE INTERNETOWEGO SERWISU MIEJSCOWOŚCI DOLANY

Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPicZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie