INTERNETOWY SERWIS MIEJSCOWOŚCI DOLANY
OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA DOLAN ŚRODOWISKO HISTORIA STATUT SAMORZĄD GALERIA ARTYKUŁY LINKI FORUM REDAKCJA KONTAKT Z REDAKCJĄ POGODA MUZYKA18-01-2018 14:57
TŁUMACZ
DZISIAJ
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 48
Nieaktywowany Użytkownik: 34
Najnowszy Użytkownik: AndrzejSi
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SEKCJA SPECJALNA

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

POLECAMY


MEDIA LOKALNE

STOWARZYSZENIA I ORGANIZACJE


Image and video hosting by TinyPic


Image and video hosting


Image and video hosting by TinyPic
INFORMACJE PRAWNE

XII SESJA RADY GMINY KOSZYCE 21 LUTEGO 2017 r.
WAŻNE

Informujemy mieszkańców, że w dniu 21 lutego b.r o godzinie 8:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Koszycach odbędzie się XII Sesja Rady Gminy Koszyce.

Image and video hosting by TinyPic


Jawność działania organów gminy obejmuje w szczególności prawo obywateli do uzyskiwania informacji, wstępu na sesje rady gminy i posiedzenia jej komisji, a także dostępu do dokumentów wynikających z wykonywania zadań publicznych, w tym protokołów posiedzeń organów gminy i komisji rady gminy.

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW


KABARET NOWAKI W PROSZOWICACH JUŻ 11 STYCZNIA
WYDARZENIA
W sobotę, 11 marca o godz. 16.00 w proszowickim domu kultury wystąpi kabaret Nowaki. ZAPRASZAMY! - cena biletu 45,00 zł.

Image and video hosting by TinyPic

Kabaret tworzą Adrianna Borek, Kamil Piróg i Tomasz Marciniak. Połączenie energii i kreatywności tych trzech artystów tworzy zupełnie nowatorską jakość na polskiej scenie kabaretowej. Znani z wielu produkcji telewizyjnych m.in. Paranienormalni Tonight i Kabaret na żywo, gospodarze Płockich Nocy Kabaretowych oraz Polskiej Nocy Kabaretowej, uczestnicy wszystkich największych telewizyjnych festiwali kabaretowych.

Ich żywiołem są jednak występy na żywo i bezpośredni kontakt z publicznością. To tu czują się jak ryby w wodzie, bawiąc widzów w sposób nieskrępowany i spontaniczny. Z chęcią podejmują się trudnej i ryzykownej rozmowy z publicznością, co przeradza się we wspólną i niepowtarzalną zabawę.

W Proszowicach zostanie zaprezentowany program "Moda na Nowaki", wciąż zmieniany i uaktualniany zestaw skeczy i piosenek, wśród których można znaleźć najbardziej popularne i lubiane postaci i hity oraz zupełne nowości nieznane ze szklanego ekranu.


Zapraszamy wszystkich!


OBRADOWAĆ BĘDĄ STAŁE KOMISJE RADY GMINY KOSZYCE
Z URZĘDU

Informujemy mieszkańców Gminy Koszyce, iż w dniu 7 lutego br. odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Finansów i Gospodarki oraz Komisji Rewizyjnej, a w dniu 8 lutego br. odbędzie się posiedzenie Komisji Ochrony Środowiska oraz Komisji Porządku i Spraw Socjalnych. Posiedzenia Stałych Komisji Rady Gminy Koszyce rozpoczną się o godz. 8:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Koszyce.

Image and video hosting by TinyPicPorządek posiedzenia:

1. Rozpatrzenie i zaopiniowanie projektów uchwał

2. Sprawy różne, wolne wnioski
-----------------------------------------------------------------------------------------

Informujemy jednocześnie mieszkańców Gminy Koszyce, że każdy mieszkaniec gminy ma prawo uczestniczyć zarówno w pracach Komisji jak i Sesjach Rady Gminy Koszyce oraz zabierać głos, zgłaszać wnioski oraz interwencje podczas posiedzenia Komisji oraz Sesji Rady Gminy Koszyce , zgodnie z Ustawą o Samorządzie Gminnym oraz Statutem Gminy Koszyce, oraz wnioskować o wydanie protokołu z w/w posiedzeń.

Informujemy także Sołtysów, iż na takich samych zasadach jak podczas Sesji Rady Gminy,maja prawo uczestniczyć w Posiedzeniach Komisji Rady Gminy, także bez zaproszenia. Sołtysi zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, winni otrzymać także materiały w tym projekty uchwał procedowanych podczas posiedzeń Komisji.


KOMUNIKAT MAŁOPOLSKIEGO WOJEWÓDZKIEGO LEKARZA WETERYNARII
Z URZĘDU

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii Agnieszka Szewczyk – Kuta informuje, że od 20.12.2016 r. do dnia 24.01.2017 r. na terenie województwa małopolskiego wykryto 6 ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) - wszystkie u drobiu przyzagrodowego (ostatnie ognisko wykryto w Krakowie w dniu 11.01.2017 r.). Jednocześnie w bieżącym roku potwierdzono wystąpienie wirusa HPAI u dzikich ptaków – u 8 padłych łabędzi niemych na terenie miasta Krakowa.

Image and video hosting by TinyPic


Wszystkie ogniska u drobiu zostały w trybie natychmiastowym zlikwidowane, działania administracyjne zostały podjęte niezwłocznie po otrzymaniu dodatnich wyników badania drobiu. Służby weterynaryjne wdrożyły we wszystkich ogniskach choroby niezbędne i obowiązujące w UE procedury zwalczania, przewidziane w przypadku wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków u drobiu, w tym uśmiercenie i utylizację drobiu w ognisku choroby oraz działania dezynfekcyjne i administracyjne. W obrębie 3 km wokół ognisk choroby zostały przeprowadzone perlustracje – przeglądy gospodarstw posiadających drób przez wyznaczonych do tego celu lekarzy weterynarii. W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się epizoocji stada drobiu w tych obszarach zostały lub będą poddane poddane eutanazji. W chwili obecnej działania te wciąż obejmują strefy w powiatach: dąbrowskim, myślenickim i krakowskim.

Zakończono działania administracyjne w wyznaczonych strefach na terenie powiatów: miechowskiego i proszowickiego. W najbliższym czasie zostanie opublikowane Rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Miechowie uchylające Rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu miechowskiego. Rozporządzeniem Wojewody Małopolskiego z dnia 23 stycznia 2017 r. zostało uchylone rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów: proszowickiego i miechowskiego.

W przypadku powzięcia informacji o stwierdzonych dodatnich wynikach badań ptaków dzikich (przypadki HPAI) prowadzony jest nadzór bierny nad chorobą - bez wydawania rozporządzeń oraz bez wprowadzania innych działań administracyjnych.

Wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków pdtypu H5N8 przenoszą ptaki wodne migrujące. W związku z tym faktem apelujemy o unikanie kontaktu bezpośredniego z odchodami ptaków dzikich, zwrócenie szczególnej uwagi na zabezpieczenie obiektów hodowlanych przed kontaktem z ptakami dzikimi i ich odchodami, chronienie obiektów i ich otoczenia przed zakażeniem przez pośrednie wektory jakimi mogą być: sprzęt zootechniczny, środki transportu, dzikie zwierzęta. W przypadku chowu drobiu w systemie wolno-wybiegowym bezwzględnie poleca się aby, sprzęt do pojenia i karmienia znajdował się wewnątrz obiektów inwentarskich, a sam drób zawsze był przetrzymywany w zamknięciu. Szczególną uwagę i ostrożność należy zachować gdy w pobliżu gospodarstwa znajduje się zbiornik wodny (staw, rzeka), ponieważ istnieje duża możliwość skażenia wody odchodami dzikich ptaków.

W celu sprawdzenia zabezpieczenia kurników/miejsc przetrzymywania drobiu (m.in. maty dezynfekcyjne, zamkniecie drobiu), na terenie całej małopolski są i będą przeprowadzane kontrole, w które zaangażowane będą służby weterynaryjne oraz Policja. Posiadacze zwierząt, którzy nie dostosują się do wymogów zostaną ukarani
.

W celu podjęcia natychmiastowych działań administracyjnych mających na celu zabezpieczenie pozostałych gospodarstw utrzymujących drób oraz powstrzymanie rozprzestrzeniania się choroby poleca się aby hodowcy zgłaszali do odpowiednich osób i instytucji (lekarz weterynarii prywatnej praktyki, powiatowy lekarz weterynarii, wójt/burmistrz/prezydent miasta) każde podejrzenie wystąpienia choroby zakaźnej u drobiu, w tym również tego, które może nasuwać podejrzenie wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Wysoce zjadliwa grypa ptaków u ptaków dzikich zaatakowała do chwili obecnej 22 państwa Unii Europejskiej.

Prawie wszystkie przypadki związane są od ptaków związanych ze środowiskiem wodnym. W 17 krajach potwierdzono wystąpienie wirusa H5N8 u drobiu – ogółem zdiagnozowano w Europie ponad 500 ognisk tej choroby. Od momentu wykrycia pierwszych przypadków H5N8 (listopad 2016 r.) w Polsce zdiagnozowano 32 ogniska choroby u drobiu oraz wystąpienie zakażeń ptaków dzikich w 14 lokalizacjach.

Wirus ulega zniszczeniu podczas standardowej obróbce cieplnej jaj i mięsa drobiowego.


Należy podkreślić, że dotychczas nie stwierdzono na świecie ani jednego przypadku zakażenia wirusem podtypu HPAI/H5N8 u człowieka, a w chwili obecnej uważa się, że choroba ta nie stanowi zagrożenia epidemiologicznego. Przeprowadzone badania w PIW – PIB w Puławach wskazują na typowy profil ptasi wirusów ptasich i braku w nim cech przystosowawczych do organizmu człowieka. Wskazane jest jednakże zachowanie ostrożności i przestrzeganie rutynowych zasad higieny, takich jak częste mycie rąk ciepłą wodą z mydłem i unikanie bezpośredniego kontaktu z drobiem padłym i ptactwem dzikim.


ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO 2017
Z URZĘDU
Urząd Gminy Koszyce informuje, iż wnioski na zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, można składać w dniach od 1 do 28 luty 2017 r. Należy przedłożyć faktury z okresu od 1 sierpień 2016 r. do 31 styczeń 2017 r.

Image and video hosting by TinyPic


Druki wniosków dostępne są w budynku Urzędu Gminy piętro I, pokój nr 10 oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy Koszyce ---> druk wniosku

POLICJA APELUJE O ROZWAGĘ NA DRODZE !!
NA SYGNALE

Z uwagi na złe warunki atmosferyczne, proszowiccy policjanci apelują do kierowców o rozwagę, ostrożność i dostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych i atmosferycznych. Funkcjonariusze zalecają również, by kierujący zachowali odpowiednią odległość od poprzedzającego ich pojazdu, tak, by w przypadku hamowania nie dopuścić do zderzenia.

Image and video hosting by TinyPic


Jaki finał może mieć nieprzestrzeganie tych zasad, przekonał się wczoraj kierujący pojazdem marki Opel. W miejscowości Przesławice jadąc w kierunku miejscowości Słomniki po pokonaniu łuku drogi w prawo stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu po lewej stronie, a następnie dachował. Kierujący i pasażer zostali zabrani przez załogę pogotowia do ZOZ Proszowice, gdzie zostali na obserwacji. Kierujący to 55-letni mieszkaniec powiatu kazimierskiego, podczas zdarzenia drogowego był trzeźwy.

Około godziny 16:00 w miejscowości Kościelec doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem marki Citroen jadąc w kierunku miejscowości Marcinkowice na zaśnieżonej jezdni, utracił panowanie na kierowanym pojazdem, zjechał do lewej krawędzi jezdni, następnie uderzył w drzewo w wyniku czego pojazd obrócił się i uderzył prawym bokiem w kolejne drzewo. Kierujący to 22-letni mieszkaniec gm. Proszowice, który w stanie ciężkim został przewieziony do ZOZ Proszowice.
Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, prowadzenie samochodu po alkoholu, a także lekkomyślność kierowców to nadal główne przyczyny wypadków drogowych.

red: Proszowice.Policja.gov.pl
SZKOLENIE DLA ROLNIKÓW Z ZAKRESU STOSOWANIA ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN

Centrum Usług BHP i Kadr " Szkoltex" informuje rolników z terenu Gminy Koszyce, że organizuje zapisy na obowiązkowe szkolenie uzupełniające w zakresie stosowania środków ochrony roślin ( szkolenie chemiczne) które odbędzie się 10 stycznia 2017 roku o godzinie 8: 30 w Urzędzie Gminy Koszyce.


Image and video hosting by TinyPic


Zapisy telefonicznie : 795 095 414, 512 022 871, 81 534 00 95

Liczba miejsc ograniczona.

Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia jest ważne 5 lat.

Szkolenie prowadzone zgodnie z ustawą z dnia 8 marca 2013 roku o środkach ochrony roślin.

Koszt szkolenia - 100 złotych.Inf. - Szkoltex dla www,.dolany.hpu.pl
BEZPŁATNE SZKOLENIA DLA PODATNIKÓW - US PROSZOWICE 17 STYCZNIA
Z URZĘDU

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Proszowicach informuje, że we wtorek, 17 stycznia od godziny 11.00, organizuje bezpłatne szkolenia dla podatników.

Image and video hosting by TinyPic


Tematyka szkoleń:

* zmiany w ustawie VAT w 2017 - godz. 11.00
* zmiany w podatku dochodowym w 2017 - godz. 12.00
* ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych - godz. 13.00

Szkolenie odbędzie się w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta Proszowice, ul. 3-go Maja 72 sala nr 8 (parter).


IMGW - OSTRZEŻENIE METEREOLORICZNE SILNY MRÓZ
OSTRZEŻENIA METEREOLOGICZNEInstytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej, Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega mieszkańców Małopolski, , iż w dniach od 6 stycznia 2017 roku od godziny 20:00 do dnia 8 stycznia 2017 roku, godziny 10 :00, Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -20°C do -16°C, w dolinach górskich miejscami spadek temperatury do -25°C. Temperatura maksymalna w dzień od -14°C do -11°C, w dolinach górskich miejscami około -16°C .


Image and video hosting by TinyPicWiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h.


Prawdopodobieństrwo wystapienia - powyżej 90 %

Ostrzeżenie wystawił - Dyżurny Synoptyk Łukasz Harasimowicz
BOŻE NARODZENIE 2016 - życzenia Sołtysa Dolan
Dolany - NEWSY

Image and video hosting by TinyPic
XI SESJA RADY GMINY KOSZYCE 21 GRUDNIA 2016 r.
Z URZĘDUInformujemy mieszkańców, że w dniu 21 grudnia b.r o godzinie 8:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Koszycach odbędzie się XI Sesja Rady Gminy Koszyce.Jawność działania organów gminy obejmuje w szczególności prawo obywateli do uzyskiwania informacji, wstępu na sesje rady gminy i posiedzenia jej komisji, a także dostępu do dokumentów wynikających z wykonywania zadań publicznych, w tym protokołów posiedzeń organów gminy i komisji rady gminy.

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW


Strona 4 z 60 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
PATRONATY MEDIALNE - Internetowy Serwis Miejscowości Dolany
Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic
GORĄCA LINIA

Image and video hosting by TinyPic

PORADNIK OBYWATELSKI
MASZ PRAWO UDZIAŁU W SESJACH ORAZ KOMISJACH RADY GMINY

Image and video hosting by TinyPic
(fot.koszyce.gmina.pl)

Jawność działania organów gminy obejmuje w szczególności
prawo obywateli do uzyskiwania informacji, wstępu na sesje
rady gminy i posiedzenia jej komisji, a także dostępu do
dokumentów wynikających z wykonywania zadań publicznych,
w tym protokołów posiedzeń organów gminy i komisji rady gminy. WIĘCEJ

Image and video hosting by TinyPic

DRUKUJ WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ
OPINIE


JESTEŚMY OBYWATELAMI, NIE UŻYTKOWĄ TRZODĄ

Image and video hosting by TinyPic
Zbliża się 16 listopada –
dzień wyborów samorządowych poprzedzony kampanią
kuszenia,licytowania dobrodziejstw i przychylania nam nieba.
Znaczna część wyborców przez ostatnie lata doświadczyła
poczucia,iż statystuje w upokarzającymwidowisku,
co zwłaszcza wśród >młodych wyborców wywołuje
już odruch buntu. WIĘCEJ
--------------------------------------------------

FASADOWA SAMORZĄDNOŚĆ DO MUZEUM !!!

ILE ZARABIA KOSZYCKA WŁADZA ? - JAWNE KARTY PŁAC

BLASKI I CIENIE SAMORZĄDU GMINY KOSZYCE

ROZSTRZYGNIE SĄD !!!

WSTRĘT I LĘK ???

WIERNOŚĆ ZASADOM - ZA DUŻY TRUD ???

JAKI STATUT TAKI USTRÓJ

KRĘCI BUDŻET PO STAREMU

DEMOKRACJA INACZEJ ! ???

ZNALEZIONE W SIECI
PROSZOWICE....Tadeusz Kościuszko a Ziemia Proszowska

Bp Gurda: „Solidarność” była nośnikiem wartości

FINANSE - Rolnicy narzekają na podatki, ale płacą

KOSZYCE... Sukces gimnazjalistki

DOPŁATY TYLKO DO NAJLEPSZEGO TYTONIU

Proszowice... OTWARCIE BIURA POSELSKIEGO

KOSZYCE ... Przestarzały zapis będzie usunięty

wspomnienie... Z KSIĄŻNIC WIELKICH DO WATYKANU

BUDŻET ZOSTAŁ PRZYJĘTY BEZ DYSKUSJI

Gościem „PS” był Zdzisław Barszewicz z tygodnika „ECHO”. Tematem rozmowy było ograniczenie kadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

10 Października....konferencja powyborcza Prof. Włodzimierza Bernackiego w Bochni

dolany.hpu.pl W SIECI


Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Gminy Powiatu Proszowickiego
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
INTERNETOWY SERWIS MIEJSCOWOŚCI DOLANY


KOPIOWANIE ORAZ WYDRUK TREŚCI BEZ ZGODY ADMINISTRATORA ZABRONIONY !!!


PRZYJACIELE INTERNETOWEGO SERWISU MIEJSCOWOŚCI DOLANY

Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPicZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie