INTERNETOWY SERWIS MIEJSCOWOŚCI DOLANY
OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA DOLAN ŚRODOWISKO HISTORIA STATUT SAMORZĄD GALERIA ARTYKUŁY LINKI FORUM REDAKCJA KONTAKT Z REDAKCJĄ POGODA MUZYKA19-06-2019 07:41
TŁUMACZ
DZISIAJ
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 47
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: AndrzejSi
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SEKCJA SPECJALNA

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

POLECAMY


MEDIA LOKALNE

STOWARZYSZENIA I ORGANIZACJE


Image and video hosting by TinyPic


Image and video hosting


Image and video hosting by TinyPic
INFORMACJE PRAWNE

SOŁTYS DOLAN INFORMUJE - Sprzątanie przestrzeni publicznej 2018
Dolany - NEWSY

SZANOWNI MIESZKAŃCY SOŁECTWA DOLANY


Sobota 24 marca ogłoszona jest dniem „ Sprzątania Przestrzeni Publicznej Gminy Koszyce”, to już szósta edycja tej pożytecznej akcji bezpośredniej wspólnot mieszkańców naszej gminy.

Również Nasza deklaracja udziału Sołectwa Dolany w akcji została zgłoszona, dlatego też w sobotę gromadzimy się aby poświęci swój cenny czas Naszej Wspólnocie Sołeckiej.
Sprzątać będziemy wspólną przestrzeń publiczną.

Zwracam się do wszystkich mieszkańców Sołectwa , szczególnie tych którzy zadeklarowali swój udział w akcji o aktywny udział w sobotniej akcji. Zaangażujmy się razem.


Gromadzimy się w sobotę 24 marca br. o godzinie 9:00 przy posesji p. Marka Tomczyka ( Dolany 20)


SZCZEPIENIE PSÓW I KOTÓW PRZECIW WŚCIEKLIŹNIE 2018
Dolany - NEWSY

INFORMUJEMY MIESZKAŃCÓW MIEJSCOWOŚCI DOLANY ORAZ JAKSICE ŻE SZCZEPIENIE PSÓW I KOTÓW ODBĘDZIE SIĘ 17 MARCA 2018 ROKU(SOBOTA) WEDŁUG WYKAZU PUNKTÓW SZCZEPIENIA:

Image and video hosting by TinyPic


SOŁTYS SOŁECTWA DOLANY ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW NA ZEBRANIE WIEJSKIE
KARTKA PO WSI
WALNE ZEBRANIE STOWARZYSZENIA ROZWOJU WSI DOLANY 10 MARCA 2018 R O GODZINIE 15:00
Dolany - NEWSY
ZUMBA FITNESS W KOSZYCACH
Sylwia Jęczmionek, Instruktor serdecznie zaprasza na Zumba Fitness w Koszycach od 13 marca 2018 roku w restauracji " Joker" o godzinie 19:00SERDECZNIE ZAPRASZAMY W IMIENIU ORGANIZATORÓW" Jedno sołectwo nie wypowiedziało opinii na określony temat będący przedmiotem konsultacji" czy aby ???

Trybunał Konstytucyjny w wyroku z dnia 26 lutego 2003 roku sygn. K 30/02 wyraził pogląd, że Konsultacje mają być możliwie najbliższe referendum opiniodawczemu. W uzasadnieniu prawomocnego Wyroku NSA II OSK518/14 czytamy, że podczas konsultacji należy zagwarantować, aby poglądy wyrażone przez poszczególnych mieszkańców nie mogły być ustalone i ujawnione.

Opierając się na wyżej przytoczonych tezach TK oraz NSA Tadeusz Polak złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego Skargę na podjętą uchwałę Rady Gminy Koszyce Nr XVII/159/2017 z dnia 1 grudnia 2017 roku w sprawie przeprowadzenia z mieszkańcami Gminy Koszyce konsultacji społecznych dotyczących wniosku o nadanie statusu miasta miejscowości Koszyce naruszającą przepisy prawa. Wnosząc o stwierdzenie nieważności skarżonej uchwały.

Poniżej pełny tekst Skargi złożonej do WSA

DO KONSULTACJI UPRAWNIENI SĄ WSZYSCY MIESZKAŃCY GMINY KOSZYCE ??


W dniach od 20 grudnia 2017 roku do dnia 30 stycznia 2018 roku przeprowadzono tak zwane konsultacje z mieszkańcami Gminy Koszyce, dla których podstawą prawną była dotychczas jeszcze obowiązująca Uchwała Rady Gminy Koszyce Nr XVII/159/2017 z dnia 1 grudnia 2017 roku. W samej uchwale w paragrafie 4 czytamy - " Do konsultacji uprawnieni są wszyscy mieszkańcy Gminy Koszyce". Jednak czy Wójt Gminy dopełnił tego zapisu ??

Stan liczby wszystkich mieszkańców w Gminie Koszyce i poszczególnych Sołectwach na koniec IV kwartału 2017 roku przedstawia poniższa tabela gdzie zamieszczono także procentowe poparcie "za" miastem Koszyce z przedstawionej liczby ogółu mieszkańców.
Tabela ta przedstawia też ogólną liczbę zamieszczonych mieszkańców na listach konsultacyjnych którzy opowiedzieli się "za" miastem Koszyce w poszczególnych Sołectwach i ich procentowe poparcie " za" miastem Koszyce.Organizacyjne otwarcie dla struktur i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości w Gminie Koszyce
WYDARZENIA

Podczas odbytego spotkania organizacyjnego dnia 20 stycznia 2018 roku w Tarnowie Zarządów Terenowych Prawa i Sprawiedliwości okręgu 15 nastąpiło oficjalne wręczenie dokumentów powołania nowych składów struktur terenowych Prawa i Sprawiedliwości.Uroczystego wręczenia dokumentów dokonał Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS, Wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej prof. Ryszard Terlecki w obecności Prezesa Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości prof. Włodzimierza Bernackiego i posłów PiS z okręgu 15 ( tarnowskiego).

Jak czytamy z dokumentu Powołania, uchwałą Nr 03/XII/2017 z dnia 19 grudnia 2017 roku Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu Nr 15 – Tarnów, na wniosek Prezesa Okręgowego, Pan Tadeusz Polak zamieszkały Dolany 8, 32 – 130 Koszyce powołany został na Pełnomocnika Terenowego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Gminie Koszyce.

Powołana dotychczas organizacyjna struktura terenowa Prawa i Sprawiedliwości w Powiecie Proszowickim to:

 Na Prezesa Miejsko-Gminnego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Proszowicach – wybrany został Pan Józef Gawron, obecny W-ce Wojewoda Małopolski.

 Na Prezesa Miejsko-Gminnego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Nowym Brzesku - wybrany został Pan Krzysztof Madejski, obecny Radny Powiatu Proszowickiego.

 Na Pełnomocnika Gminnego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Koniuszy - powołany został Pan Leszek Raś, zamieszkały Posądza.

 Na Pełnomocnika Gminnego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Koszycach - powołany został Pan Tadeusz Polak , zamieszkały Dolany.

Przy poszanowaniu i przestrzeganiu uniwersalnych wartości, aspiracją nowo powołanych struktur terenowych Prawa i Sprawiedliwości jest działanie na rzecz świadomego społeczeństwa – zaangażowanego w życie publiczne.


Pełnomocnik Terenowy Komitetu PiS
w Gminie Koszyce

Tadeusz Polak

ZWROT AKCYZY ZA PALIWO ROLNICZE W 2018 ROKU
Z URZĘDU

Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Brzesko informuje, iż w terminie od 1 lutego 2018 r. do 28 lutego 2018 r. przyjmowane będą wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej. Każdy ROLNIK, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT

WNIOSKI w I TERMINIE - od 1 lutego 2018 r. do 28 lutego 2018 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2017 r. do 31 stycznia 2018 r., w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2018 r.

WNIOSKI w II TERMINIE - od 1 sierpnia 2018 r. do 31 sierpnia 2018 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2018 r. do 31 lipca 2018 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2018 r.

Wnioski, wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego przyjmowane będą w pokoju nr 15 w Urzędzie Gminy i Miasta (tel. 0-12 385 21 51).


Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2018 r. wynosi:
86,00 zł * ilość ha użytków rolnych


Pieniądze wypłacane będą w terminach:

3 - 30 kwietnia 2018 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie

1 - 31 października 2018 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie

przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.


Rolniku, od tego roku wniosek o dopłaty tylko przez Internet
Z URZĘDU

Od 2018 r. zmianie uległy zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Jest to związane z rozporządzeniem KE z 2014 r., które nakazuje krajom członkowskim wdrożenie tzw. geoprzestrzennego formularza wniosku. Wnioski składane będą w formie elektronicznej. Służy do tego aplikacja eWniosekPlus, dostępna od 15 marca na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje wsparcie techniczne, w każdej gminie województwa przeprowadzi szkolenia z obsługi aplikacji. Od 15 marca w siedzibach ARiMR dostępne będą stanowiska internetowe, przy których rolnicy będąmogli - z pomocą pracowników - skorzystać z aplikacji eWniosekPlus.

Rolnicy będą mogli skorzystać także z pomocy instytucji i organizacji rolniczych, w tym Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Zamiast wniosku można złożyć Oświadczenie

W tym roku zamiast wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich możliwe będzie złożenie Oświadczenia, w którym rolnik potwierdzi brak zmian w porównaniu z wnioskiem z 2017 roku. Formularz Oświadczenia dostępny będzie na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.

Termin składania oświadczeń wyznaczono od 15 lutego do 14 marca 2018 r.

Z takiego rozwiązania będzie mógł skorzystać rolnik, w którego gospodarstwie powierzchnia gruntów ornych wynosiła mniej niż 10 ha i ubiegał się w 2017 roku:

jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową lub
płatność do owiec i kóz lub
płatność niezwiązaną do tytoniu lub
wypłatę pomocy na zalesianie lub
przyznanie płatności ONW lub przyznanie premii pielęgnacyjnej i premii zalesieniowej.
„Apelujemy do rolników, by nie czekali do ostatniej chwili z dostarczeniem Oświadczenia lub ze skorzystaniem z aplikacji internetowej do złożenia wniosku o dopłaty. Oświadczenia można składać już od 15 lutego, a eWwnioski od 15 marca – mówi dyrektor Małopolskiego OR Adam Ślusarczyk. Wcześniejsze złożenie wniosku pozwoli na szybką jego ocenę oraz da możliwość poprawy ewentualnych błędów w terminie umożliwiającym przyznanie płatności bezpośrednich. Punkty pomocy technicznej w biurach powiatowych ARiMR, zaopatrzone w komputery z dostępem do Internetu, dostępne będą już od 15 marca. Wcześniejsze zgłoszenie się po pomoc pozwoli na uniknięcie kolejek i zapewnienie sprawnej i szybkiej obsługi”.

ARiMR oferuje szkolenia także dla prywatnych firm doradczych i innych podmiotów, które są zainteresowane pomocą rolnikom przy wypełnianiu wniosków w aplikacji internetowej. Szkolenia odbywać się będą od 20 lutego w siedzibie OR lub BP we wcześniej ustalanych terminach.


Informacje dotyczące eWniosku i Oświadczenia
w Punktach Informacyjnych Małopolskiego Oddziału Regionalnego oraz Biur Powiatowych ARiMR
na stronie internetowej www.arimr.gov.pl
pod bezpłatnym numerem infolinii 800-38-00-84


Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego- PZDR Proszowice zaprasza na szkolenie uzupełniające pt. ,,Stosowanie środków ochrony roślin”
Z URZĘDU
Strona 4 z 64 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
PATRONATY MEDIALNE - Internetowy Serwis Miejscowości Dolany
Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic
GORĄCA LINIA

Image and video hosting by TinyPic

PORADNIK OBYWATELSKI
MASZ PRAWO UDZIAŁU W SESJACH ORAZ KOMISJACH RADY GMINY

Image and video hosting by TinyPic
(fot.koszyce.gmina.pl)

Jawność działania organów gminy obejmuje w szczególności
prawo obywateli do uzyskiwania informacji, wstępu na sesje
rady gminy i posiedzenia jej komisji, a także dostępu do
dokumentów wynikających z wykonywania zadań publicznych,
w tym protokołów posiedzeń organów gminy i komisji rady gminy. WIĘCEJ

Image and video hosting by TinyPic

DRUKUJ WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ
ZNALEZIONE W SIECI
PROSZOWICE....Tadeusz Kościuszko a Ziemia Proszowska

Bp Gurda: „Solidarność” była nośnikiem wartości

FINANSE - Rolnicy narzekają na podatki, ale płacą

KOSZYCE... Sukces gimnazjalistki

DOPŁATY TYLKO DO NAJLEPSZEGO TYTONIU

Proszowice... OTWARCIE BIURA POSELSKIEGO

KOSZYCE ... Przestarzały zapis będzie usunięty

wspomnienie... Z KSIĄŻNIC WIELKICH DO WATYKANU

BUDŻET ZOSTAŁ PRZYJĘTY BEZ DYSKUSJI

Gościem „PS” był Zdzisław Barszewicz z tygodnika „ECHO”. Tematem rozmowy było ograniczenie kadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

10 Października....konferencja powyborcza Prof. Włodzimierza Bernackiego w Bochni

dolany.hpu.pl W SIECI


Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Gminy Powiatu Proszowickiego
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
INTERNETOWY SERWIS MIEJSCOWOŚCI DOLANY


KOPIOWANIE ORAZ WYDRUK TREŚCI BEZ ZGODY ADMINISTRATORA ZABRONIONY !!!


PRZYJACIELE INTERNETOWEGO SERWISU MIEJSCOWOŚCI DOLANY

Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPicZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie