INTERNETOWY SERWIS MIEJSCOWOŚCI DOLANY
OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA DOLAN ŚRODOWISKO HISTORIA STATUT SAMORZĄD GALERIA ARTYKUŁY LINKI FORUM REDAKCJA KONTAKT Z REDAKCJĄ POGODA MUZYKA19-03-2018 05:47
TŁUMACZ
DZISIAJ
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 48
Nieaktywowany Użytkownik: 108
Najnowszy Użytkownik: AndrzejSi
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SEKCJA SPECJALNA

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

POLECAMY


MEDIA LOKALNE

STOWARZYSZENIA I ORGANIZACJE


Image and video hosting by TinyPic


Image and video hosting


Image and video hosting by TinyPic
INFORMACJE PRAWNE

PODZIĘKOWANIE
Użytkownicy
PODZIĘKOWANIE

W imieniu Internetowego Serwisu Informacyjnego Miejscowości Dolany (dolany.hpu.pl) chciałbym złożyć wielkie podziękowania wszystkim internautom odwiedzającym naszą młodą, bo prawie dwu miesięczną witrynę za zaufanie oraz codzienne odwiedzanie naszego serwisu.

W dniu dzisiejszym ( 17- 01-2011 ) nasza strona przekroczyła 2 tysiące unikalnych wizyt co daje średnią 40 wejść dziennie( każde wejście z innego komputera).

Jako redakcja Internetowego Serwisu Miejscowości Dolany chcemy by nasz serwis przynosił solidną porcję rzetelnej informacji dla każdego z mieszkańców regionu proszowickiego oraz był miejscem kontaktu społeczeństwa z ich reprezentantami poprzez debatę publiczną tak ważną dla prawidłowego życia społecznego w naszym regionie.

W niedługim czasie zamierzamy rozszerzyć naszą witrynę o kolejne zakładki które mamy nadzieje zainteresują oraz pozwolą Państwu na zdobycie informacji zarówno o sprawach obecnych, społecznych, ważnych dla każdego z obywateli ale także i te które dotyczą naszej historii o której winni jesteśmy pamiętać oraz przekazywać przyszłym pokoleniom.

Ze swej strony jako redaktor naczelny chciałbym podkreślić iż jesteśmy otwarci na Państwa tematy i informacje które będą cenne dla społeczności Dolan, gminy Koszyce ale i całego regionu proszowickiego.

Z wielkimi Podziękowaniami


Redaktor Naczelny
Internetowego Serwisu Miejscowości Dolany

Karol Polakred. SYDNEI
ODPOWIEDŹ PANA WÓJTA - UDZIELONE ULGI PODATKOWE W 2010 ROKU
WAŻNEW dniu dzisiejszym (17-01-2011) prezentujemy kolejną odpowiedź Pana Wójta.
Pismo które prezentujemy poniżej dotyczy zapytania Pana Radnego Polaka pt: "Proszę o podanie liczby rozpatrzonych przez Wójta podań o zastosowanie ulgi podatkowej w tym z podziałem na załatwione pozytywnie i negatywnie w bieżącym roku"
( 2010 --- przypis red.)


red. SYDNEI
ODPOWIEDŹ PANA WÓJTA NA WNIOSKI RADNEGO TADEUSZA POLAKA
WAŻNE29 grudnia 2010 roku odbyła się Sesja Rady Gminy Koszyce podczas której Radny Gminy Koszyce Pan Tadeusz Polak złożył ustnie oraz pisemnie na ręce Pana Przewodniczącego Tadeusza Nawrota wnioski oraz zapytania.

Powyższe wnioski dotyczyły:

1. Budowa zatok i wiat przystankowych w miejscowości Dolany i Jaksice
2. Budowa odwodnienia drogi gminnej Jaksice przysiółek Miodowa
3. odbudowa i oczyszczenie rowów melioracyjnych na terenie łąk w miejscowościach wzdłuż rzeki Szreniawy
4. 200 tys. zł. na modernizację drogi gminnej Dolany
5. powstrzymać wyprzedaż działek gminnych w Jaksicach ( byłe kółko rolnicze wraz z sąsiednią działką) celem zachowania możliwości realizacji rozwoju jako centrum wsi Jaksice.
6. Wnioskuję o ograniczenie przekazywanych uprawnień Wójtowi
7. o upublicznianie terminarza posiedzeń Rady Gminy jak i Jej Komisji wszystkim mieszkańcom.


Oraz zapytania:

1. Proszę o podanie liczby rozpatrzonych przez Wójta podań o zastosowanie ulgi podatkowej w tym z podziałem na załatwione pozytywnie i negatywnie w bieżącym roku.


2. Strategia pod nazwą " Małopolska 2015" zaleca cytuje "oznaczenie terenów zalewowych i osuwiskowych oraz rezygnację z wprowadzenia nowej oraz utrwalania istniejącej zabudowy na terenach zagrożonych powodzią" koniec cytatu. W związku z tym proszę o wyjaśnienie czy Koszycka Strefa Ekonomiczna zlokalizowana w Sokołowicach w obrębie od mostu na Wiśle jest oznaczona jako teren zalewowy czy też nie podlega powyższemu ograniczeniu.


3. Na modernizację drogi wewnętrznej szacuje się wydatek 150 tys. zł. Pytanie - gdzie jest ona położona?


4. Proszę o przedstawienie procedury postępowania aby przyłączyć się do studzienki kanalizacyjnej zlokalizowanej na własnej posesji.


5. Zapytanie o zimowe utrzymanie dróg gminnych ( odśnieżanie).

A) Czy mogę otrzymać kopie zawartej umowy w tym warunki technicznego wykonania robót ( załącznik nr 8) i wykaz kolejności dróg odśnieżania tj. załącznik nr 7 tej umowy??


B) Jak ocenia Pan Wójt realizacje zadania na dzień dzisiejszy??


W ubiegłym tygodniu Radny Gminy Koszyce Pan Tadeusz Polak otrzymał odpowiedź od Pana Wójta Stanisława Rybaka na 2 wnioski oraz 3 zapytania ( podkreślone powyżej).

Redakcja dolany.hpu.pl w dniu dzisiejszym otrzymała od Radnego Polaka powyższe pisma w ramach łączności z wyborcami celem informowania i konsultacji które zaprezentujemy Państwu na łamach naszego serwisu.

W dniu dzisiejszym prezentujemy odpowiedź na wniosek pt:" odbudowa i oczyszczenie rowów melioracyjnych na terenie łąk w miejscowościach wzdłuż rzeki Szreniawy".red. SYDNEI
PISMO DO RADY GMINY KOSZYCE - RADNY TADEUSZ POLAK
WAŻNERadny Gminy Koszyce Pan Tadeusz Polak złożył w dniu dzisiejszym (14 - 01 -2011) w Urzędzie Gminy Koszyce pismo do Rady Gminy odnoszące się do sprawy sposobu protegowania interpelacji i wniosków.

Redakcja dolany.hpu.pl także otrzymała powyższe pismo i winni przekazywania informacji społeczeństwu prezentujemy pismo radnego Polaka na łamach naszego serwisu.

red. SYDNEI
ODPOWIEDŹ PRZEWODNICZĄCEGO NA WNIOSKI RADNEGO TADEUSZA POLAKA
WAŻNEW dniu dzisiejszym otrzymaliśmy w redakcji dolany.hpu.pl od radnego Gminy Koszyce Tadeusza Polaka odpowiedz Przewodniczącego na Jego wnioski które złożył na sesji Rady Gminy Koszyce w dniu 29 - 12 - 2010.

Przedmiotowe wnioski przedstawialiśmy w naszym serwisie informacyjnym.

treść pisma Pana Przewodniczącego Rady Gminy Koszyce prezentujemy poniżej
red. SYDNEI
PARKING PŁATNY NA TARGOWICY W KOSZYCACH?????
WAŻNEW dniu 12- 01 - 2011 na stronie internetowej Gminy Koszyce ukazała się informacja o możliwości organizacji i poprowadzenia parkingu płatnego na terenie Placu Targowicy w Koszycach przez osoby zewnętrzne.
Więcej informacji Link

Przypomnijmy że na ostatniej sesji Rady Gminy Koszyce w 2010 roku która odbyła się w dniu 29 -12 -2010 Rada Gminy podjeła uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia stawek opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drodze publicznej w Rynku w Koszycach.
Zmiany Uchwały w sprawie zasad parkowania nie poparł radny Gminy Koszyce Pan Krzysztof Kabziński argumentując że jest to rozwiązanie bardzo cząstkowe i doraźne a powyższy problem należy rozwiązać w sposób zasadniczy, co spotkało się z krytyką radnego Gminy Koszyce Pana Jana Kozakowskiego argumentującego iż jest to problem wewnętrzny mieszkańców samych Koszyc.

Nas mieszkańców Gminy Koszyce cieszy próba zorganizowania parkingu gdyż służyć on będzie przede wszystkim Nam wszystkim , a szczególnie z poza Koszyc.


red. SYDNEI
NABÓR NA STANOWISKA URZĘDNICZE
Urząd Gminy Koszyce zawiadamia na swojej stronie internetowej o naborze na stanowiska urzędnicze :

- Specjalista do spraw świadczeń rodzinnych i FinansówLink

- Specjalista do spraw obsługi Rady i rachunkowości
Link

red. SYDNEI
INFORMACJA DLA PRZEDSIĘBORCÓW - POWÓDŻ 2010
Z URZĘDUJak informuje Urząd Gminy Koszyce na swojej witrynie internetowej w dniu 14-01-2011 tj. piątek o godzinie 10 : 00 w Urzędzie Gminy Koszyce ( sala konferencyjna Urzędu Gminy Koszyce, II piętro) odbędzie się spotkanie z oddelegowanym pracownikiem Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A dotyczące możliwości pozyskania wsparcia dla przedsiębiorców poszkodowanych przez powódź lub osunięcia ziemi wywołane opadami w 2010 roku w postaci pożyczek przyznawanych w ramach "Programu realizowanego przez Ministra Gospodarki ze środków budżetowych".

LINK DO OGŁOSZENIA URZĘDU GMINYLink


Red. SYDNEI
URZĄD GMINY OGŁASZA NABÓR NA STANOWISKO URZĘDNICZE - INFORMATYK
Z URZĘDUW dniu 3 stycznia 2011 zawisło na stronie internetowej Urzędu Gminy Koszyce Ogłoszenie Wójta Gminy Koszyce o naborze na stanowisko urzędnicze : Informatyk.


LINK DO OGŁOSZENIALink


Co prawda pierwsza jaskółka nie czyni jeszcze wiosny , lecz jesteśmy przekonani że nabór na stanowisko Urzędnicze - Informatyk , a w rzeczywistości zatrudnienie informatyka przyczyni się do rzetelniejszej informacji Urzędu Gminy Koszyce, której dotychczas niestety nie możemy ocenić jako zadawalającej.

Z zadowoleniem czytamy ogłoszenie Pana Wójta odnosząc się do misji jaką pełni strona internetowa Dolany.hpu.pl.

Przypomnijmy że "Strona internetowa dolany.hpu.pl powstała aby mieszkańcy Dolan jak i reszty gminy Koszyce mieli lepszą informację o gminie i różnego rodzaju informacjach których niestety nie możemy dostrzec na stronie gminy Koszyce, a przecież informacja w obecnych czasach to tak zwana podstawa".

Mamy nadzieję iż strona Urzędu Gminy Koszyce jak i Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Koszyce zostanie uzupełniona o informacje niezbędne dla mieszkańców naszej gminy oraz prowadzona rzetelnie spełniając prawidłową misję.


Red. SYDNEI
OŚWIADCZENIE - RADNY GMINY KOSZYCE TADEUSZ POLAK
WAŻNEW wyniku złamania prawa miejscowego naszej Gminy jakim jest Statut Gminy Koszyce przez Przewodniczącego Rady Gminy Koszyce podczas Sesji w dniu 29 Grudnia 2010 roku, Radny Tadeusz Polak wystosował oświadczenie do Radnych Gminy Koszyce, które przekazał lokalnym mediom.
Poniżej prezentujemy przedmiotowe oświadczenie:Koszyce dn. 03 -01 - 2011Radny Gminy Koszyce
Tadeusz PolakDo

Radni Gminy Koszyce
za pośrednictwem Wiceprzewodniczący Rady Gminy Koszyce
Pan Stefan Czarnecki
Oświadczenie


Obecny Przewodniczący Rady Gminy Koszyce prowadząc Sesję Rady w dniu 29 grudnia 2010 wielokrotnie złamał w sposób rażący obowiązujące prawo którym jest Statut Gminy Koszyce.
Powyższe wskazuje że utracił mandat Przewodniczącego i winien zaprzestać sprawować tą zaszczytną funkcję.


Złamanie prawa polegało na:

po pierwsze - nie postawił pytania o ewentualny wniosek w spawie zmiany porządku obrad czym nie dopełnił obowiązku wynikającego z § 61 Statutu Gminy Koszyce


po drugie - po otwarciu punktu " przyjęcie porządku obrad" mimo mojej prośby nie udzielił mi głosu jako radnemu by móc zgłosić wnioski natury formalnej tj. o zmiany w porządku obrad, czym naruszył § 69 a tym samym nie zapewnił warunków niezbędnych do wykonywania rademu jego mandatu § 42 Statutu Gminy Koszyce.


po trzecie - Przewodniczący nie zamykał dyskusji nad większością uchwał w tym budżetowej na 2011 rok albowiem w ogóle jej nie otwierał, jest to złamanie § 66 pkt 1 Statutu Gminy Koszyce ze skutkiem całkowitego ograniczenia możliwości zgłaszania wszelkich wniosków lub uwag w tym do budżetu na rok 2011.


po czwarte - Przewodniczący nie poinformował Radnych o mojej złożonej interpelacji i odpowiedzi na nią w sprawie scaleń gruntów w ramach odrębnego porządku obrad do którego był zobowiązany § 64 pkt 7 Statutu Gminy Koszyce.
Zgłoszenie o uzupełnienie tego punktu w porządku obrad z mojej strony zostało zablokowane przez Przewodniczącego wcześniej.po piąte - w czasie rozpatrywania punktu "Interpelacje" złożyłem Przewodniczącemu na piśmie wniosek o uzupełnienie odpowiedzi na interpelację w sprawie scaleń gruntów w trybie niezwłocznym jak § 64 pkt 6 Statutu Gminy Koszyce lecz Przewodniczący nie podjął działania.


Uważam że Przewodniczący pełniący tą zaszczytną funkcję drugą kadencję posiada stosowną znajomość Statutu Gminy Koszyce , a cokolwiek jest złamaniem przez Przewodniczącego tego prawa ma charakter świadomego i celowego działania.


Z uwagi na tego typu bardzo negatywny wzór działania funkcjonariusza publicznego oświadczenie wydaje się być zasadnym i koniecznym.W trosce wspierania idei samorządowej


Radny Gminy Koszyce
Tadeusz Polakred. SYDNEI
WNIOSEK DO PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY KOSZYCE - SCALENIA
WAŻNENa ostatniej Sesji Rady Gminy Koszyce tj. 29 grudnia 2010 roku Radny Tadeusz Polak złożył na piśmie Przewodniczącemu Rady Gminy Koszyce wniosek o uzupełnienie odpowiedzi na interpelacje dotyczącą scalenia gruntów.
Wniosek do Przewodniczącego Rady Gminy Koszyce o uzupełnienie odpowiedzi na interpelacje.Z uwagi że odpowiedź na interpelację w sprawie scaleń nie daje odpowiedzi na postawione w interpelacji cztery pytania zwracam się z wnioskiem do Pana Przewodniczącego Rady Gminy Koszyce o nakazanie niezwłocznego uzupełnienia odpowiedzi - wniosek jest zgodny z § 64 pkt. 6 Statutu Gminy Koszyce.

Przy czym chcę dodać że powaga problemu scaleń polega na tym jakie poważne skutki prawne przynosi i zawiera Zatwierdzony Projekt Scaleniowy Gruntów.
29 - 12 - 2010
Radny Gminy Koszyce
Tadeusz Polakred. SYDNEI
Strona 59 z 61 << < 56 57 58 59 60 61 >
PATRONATY MEDIALNE - Internetowy Serwis Miejscowości Dolany
Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic
GORĄCA LINIA

Image and video hosting by TinyPic

PORADNIK OBYWATELSKI
MASZ PRAWO UDZIAŁU W SESJACH ORAZ KOMISJACH RADY GMINY

Image and video hosting by TinyPic
(fot.koszyce.gmina.pl)

Jawność działania organów gminy obejmuje w szczególności
prawo obywateli do uzyskiwania informacji, wstępu na sesje
rady gminy i posiedzenia jej komisji, a także dostępu do
dokumentów wynikających z wykonywania zadań publicznych,
w tym protokołów posiedzeń organów gminy i komisji rady gminy. WIĘCEJ

Image and video hosting by TinyPic

DRUKUJ WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ
OPINIE


JESTEŚMY OBYWATELAMI, NIE UŻYTKOWĄ TRZODĄ

Image and video hosting by TinyPic
Zbliża się 16 listopada –
dzień wyborów samorządowych poprzedzony kampanią
kuszenia,licytowania dobrodziejstw i przychylania nam nieba.
Znaczna część wyborców przez ostatnie lata doświadczyła
poczucia,iż statystuje w upokarzającymwidowisku,
co zwłaszcza wśród >młodych wyborców wywołuje
już odruch buntu. WIĘCEJ
--------------------------------------------------

FASADOWA SAMORZĄDNOŚĆ DO MUZEUM !!!

ILE ZARABIA KOSZYCKA WŁADZA ? - JAWNE KARTY PŁAC

BLASKI I CIENIE SAMORZĄDU GMINY KOSZYCE

ROZSTRZYGNIE SĄD !!!

WSTRĘT I LĘK ???

WIERNOŚĆ ZASADOM - ZA DUŻY TRUD ???

JAKI STATUT TAKI USTRÓJ

KRĘCI BUDŻET PO STAREMU

DEMOKRACJA INACZEJ ! ???

ZNALEZIONE W SIECI
PROSZOWICE....Tadeusz Kościuszko a Ziemia Proszowska

Bp Gurda: „Solidarność” była nośnikiem wartości

FINANSE - Rolnicy narzekają na podatki, ale płacą

KOSZYCE... Sukces gimnazjalistki

DOPŁATY TYLKO DO NAJLEPSZEGO TYTONIU

Proszowice... OTWARCIE BIURA POSELSKIEGO

KOSZYCE ... Przestarzały zapis będzie usunięty

wspomnienie... Z KSIĄŻNIC WIELKICH DO WATYKANU

BUDŻET ZOSTAŁ PRZYJĘTY BEZ DYSKUSJI

Gościem „PS” był Zdzisław Barszewicz z tygodnika „ECHO”. Tematem rozmowy było ograniczenie kadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

10 Października....konferencja powyborcza Prof. Włodzimierza Bernackiego w Bochni

dolany.hpu.pl W SIECI


Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Gminy Powiatu Proszowickiego
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
INTERNETOWY SERWIS MIEJSCOWOŚCI DOLANY


KOPIOWANIE ORAZ WYDRUK TREŚCI BEZ ZGODY ADMINISTRATORA ZABRONIONY !!!


PRZYJACIELE INTERNETOWEGO SERWISU MIEJSCOWOŚCI DOLANY

Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPicZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie